REKLAMA

Musk: Wierzę w kryptowaluty. Miliarder chce ulepszyć dogecoina

Michał Żuławiński2021-05-14 08:21analityk Bankier.pl
publikacja
2021-05-14 08:21
Musk: Wierzę w kryptowaluty. Miliarder chce ulepszyć dogecoina
Musk: Wierzę w kryptowaluty. Miliarder chce ulepszyć dogecoina
fot. Hannibal Hanschke/Pool / / FORUM

Elon Musk nie przestaje mieszać w kryptowalutowym kotle. Miliarder, który wczoraj zdystansował się od bitcoina, dziś stwierdził, że nadal popiera kryptowaluty i chce przyczynić się do zwiększenia ich efektywności energetycznej.

Kolejny dzień, kolejny news dotyczący Elona Muska i kryptowalut. Tym razem miliarder wlał nieco optymizmu w serca sympatyków wirtualnych pieniędzy. Przypomnijmy, że wczoraj kryptowalutową wiadomością dnia było wycofanie się Tesli z akceptowania płatności w bitcoinach. Motywem takiego posunięcia były obawy o wpływ wydobywania bitcoinów na środowisko naturalne. Dziś Musk rozwinął ten wątek.

- Żeby była jasność, mocno wierzę w krypto, jednak nie może to powodować znacznego wzrostu używania paliw kopalnych, szczególnie węgla – napisał Musk na Twitterze. Konto miliardera w tym portalu śledzi 54,5 mln użytkowników.

W ostatnich dniach Musk częściej niż o bitcoinie wypowiadał się o dogecoinie. Z słów założyciela Tesli wynika, że nie porzucił fascynacji tą kryptowalutą oparta o internetowy żart.

- Pracuję z osobami rozwijającymi dogecoina w celu poprawy efektywności systemu transakcyjnego. To potencjalnie obiecujące – dodał Musk w kolejnym wpisie.

W trzecim wpisie miliarder zamieścił zdjęcie z samochodu Tesli Roadster, który w 2018 r. został wystrzelony za pomocą rakiety Falcon Heavy w przestrzeń kosmiczną. We wnętrzu pojazdu, za kierownicą którego zasiadł manekin astronauty, umieszczono napis o treści „Nie panikuj”. Mógł to być przekaz skierowany do członków kryptowalutowej społeczności, którzy w ostatnich godzinach mierzyli się z silną przeceną swoich wirtualnych walut.

Według notowań dostępnych w serwisie Coindesk, dziś o 08:00 czasu polskiego jeden bitcoin wyceniany był na 49 500 USD. To wyraźnie mniej niż przed wczorajszymi wpisami Muska, gdy 1 BTC wyceniany był na ponad 57 000 USD. Warto także przypomnieć, że miesiąc temu bił historyczne maksima, wspinając się w rejony 65 000 USD. Było to ukoronowanie rozpoczętego pod koniec 2020 r. rajdu, który rozpoczął się od poziomu ok. 10 000 USD.

Pozytywny sygnał ze strony Muska, który sam nadał sobie przydomek „The Dogefather”, przełożyły się także na notowania dogecoina. Kryptowaluta, której kapitalizacja sięga obecnie blisko 70 mld dolarów, wyceniana jest na 0,53 USD za sztukę. To aż o ponad 20 proc. więcej niż 24 godziny wcześniej. Mocno, bo aż o 64 proc., wzrósł także obrót na rynku dogecoina.

Od szczytów z ubiegłej soboty dogecoina dzieli 20 centów, jednak warto pamiętać, że jeszcze miesiąc temu kryptowaluta kosztowała 0,07 USD, a na początku roku wyceniana była na mniej niż 0,005 USD.

Źródło:
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (17)

dodaj komentarz
janiejacek
Ciągle czytam o tym jaki to niby wielki wpływ ma Musk na kryptowaluty.
Ale nikt nie mówi o tym, że kryptowalutom w ogóle na Musku nie zależy.

Trąbią wielką sensację, że Tesla nie przyjmuje już płatności Bitcoinami.
Ale nie sprawdzą już tego (albo specjalnie przemilczą), że w czasie gdy Tesla szumnie przyjmowała płatności
Ciągle czytam o tym jaki to niby wielki wpływ ma Musk na kryptowaluty.
Ale nikt nie mówi o tym, że kryptowalutom w ogóle na Musku nie zależy.

Trąbią wielką sensację, że Tesla nie przyjmuje już płatności Bitcoinami.
Ale nie sprawdzą już tego (albo specjalnie przemilczą), że w czasie gdy Tesla szumnie przyjmowała płatności Bitcoinami, ani jedna osoba z tej opcji nie skorzystała!
pstrzezek
Musk zmienia zdanie na ten temat co 20 min. Właśnie wycofał płatności bitcoinem za samaochody Tesla. A tłum baranów się stresuje co będzie dalej
devnull
a najzabawniejsze jest to ze wszyscy maja do niego pretensje, a on się tylko dobrze bawi
jas2 odpowiada devnull
Po prostu chce dużo zarobić. Na Bitcoinie i jeszcze więcej na Dogecoinie.

Kolonizacja Marsa to wielkie przedsięwzięcie.
sel
Psu na budę takie zapiski cyfrowe, kompletnie do niczego nie przydatne i nic nie warte, tyle co naciągną frajerów bo nie stoi za tym żadna wartość, to już zbieranie znaczków , tulipanów czy nawet kapsli od butelek mają większy sens..
sel
Inna sprawa że trzeba coraz to nowe "produkty finansowe" wymyślać do kupienia, bo dolar nie wymienialny na prawdziwe pieniądze złoto i srebro od 50 lat nawet w jednym procencie i mają pełne gacie , żeby się ludzie nie rzucili na metale bo zrobią z niego śmiecia jak kiedyś z rubla transferowego.
devnull
nie kupuje się instrumentów których się nie rozumie, bardzo dobrze robisz ze nie kupujesz
stachsgh
... a później tak może być po inwestycjach w te coś. Walka o wszystko
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
nonnn
byc moze to idealna szansa by shortowac Tesle, to skonczy sie szpan najbogatszego czlowieka, a on nam zanieczyszcza niebo satelitami, 5g itp chemicznymi bateriami, technologia tak ale nie kosztem zdrowia. pamietajcie ludziska kupujac samochod z silnikiem elektrycznym on wytwarza zmienne pole magnetyczne i lasuje mozgi, co juz udowonily byc moze to idealna szansa by shortowac Tesle, to skonczy sie szpan najbogatszego czlowieka, a on nam zanieczyszcza niebo satelitami, 5g itp chemicznymi bateriami, technologia tak ale nie kosztem zdrowia. pamietajcie ludziska kupujac samochod z silnikiem elektrycznym on wytwarza zmienne pole magnetyczne i lasuje mozgi, co juz udowonily badania na grupie maszynistow kolejowych - pole magnetyczne powodowalo alzhajmera itp uszkodzenia.
devnull
kolejna ofiara polskiego systemu edukacji

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki