REKLAMA

Müller ws. 30-krotności przy składkach ZUS: w tej chwili nie będziemy wracać do tego pomysłu

2019-11-27 08:39
publikacja
2019-11-27 08:39

W tej chwili nie będziemy wracać do tego pomysłu - oświadczył w środę rzecznik rządu Piotr Müller, pytany czy pomysł zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS jest ostatecznie pogrzebany.

/ fot. Adam Chełstowski / FORUM

W ubiegłym tygodniu PiS wycofało projekt dotyczący zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS. Przeciw zniesieniu tego limitu opowiadali się nie tylko przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, ale także koalicjant PiS ze Zjednoczonej Prawicy - Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina. Ugrupowanie to przyjęło uchwałę, która zobowiązuje posłów i senatorów Porozumienia do głosowania przeciw likwidacji tego limitu.

Rzecznik rządu pytany w TVN24, czy pomysł zniesienia limitu składek emerytalnych jest ostatecznie pogrzebany, odpowiedział: "myślę, że do tego pomysłu w tej chwili wracać nie będziemy".

Na pytanie, czy rządzący wrócą do tego pomysłu w budżecie na 2021 rok powiedział, że "teraz nie jest w stanie tego zadeklarować".

"W ramach Zjednoczonej Prawicy szanujemy wszystkich naszych partnerów i wszystkie ustawy będziemy konsultować ze sobą i wspólnie je popierać" - zadeklarował Müller.

Pytany, dlaczego nie skonsultowano tego projektu z partnerami PiS ze Zjednoczonej Prawicy, odpowiedział, że konsultowano, ale założono, że uda się przekonać partnerów do tego projektu. "Nie udało się, więc dlatego ten projekt został wycofany" - dodał Müller.

Cel rządu: brak podwyżek cen prądu dla gospodarstw domowych

Postawiliśmy sobie cel, żeby mimo tego, że prąd drożeje w Unii Europejskiej, nie było to odczuwalne dla polskich gospodarstw domowych - podkreślił Dworczyk. Rząd jest zdeterminowany, aby nie było podwyżek cen prądu dla indywidualnych odbiorców - zapewnił.

Pytany w radiowej Jedynce o wzrost cen energii elektryczne w nowym roku, przywołał słowa wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który zapewniał, że zrobi wszystko, aby indywidualnie odbiorcy nie zapłacili więcej za prąd.

"Taki cel postawiliśmy sobie, żeby mimo tego, że prąd drożeje w ramach Unii Europejskiej, żeby to było nieodczuwalne dla polskich gospodarstw domowych" - powiedział Dworczyk. "Jesteśmy zdeterminowani, aby nie było podwyżek cen prądu dla gospodarstw indywidualnych" - dodał.

Szef KPRM został zapytany także o obietnice wyborcze PiS dotyczące uchwalenia w ciągu pierwszych stu dni niektórych ustaw lub przygotowania programów rządowych, np. związanych z "trzynastą" i "czternastą" emeryturą.

"Będziemy na pewno słowni, podobnie jak w poprzedniej kadencji. Dotrzymamy naszych zobowiązań z kampanii. Wszystkie projekty, które w ciągu pierwszych stu dni miały być uruchomione, bądź miała być rozpoczęta ich realizacja, to tak się stanie" - powiedział szef KPRM.(PAP)

agzi/ mok/

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
No ale w Mongolii prąd tanieje.
anty12
Przed wyborami prezydenckimi slodka gadka a pozniej nieudacznik wyjdzi i powie cos, ze UE kazala.

Powiązane: Zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki