Schreiber: Możliwe, że przez wycofanie projektu ws. 30-krotności będą korekty w budżecie

Całkiem możliwe, że w związku z wycofaniem projektu dot. zniesienia limitu 30-krotności przy składkach na ZUS będą jakieś korekty do projektu budżetu na przyszły rok - powiedział w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Ale też nie ma co wpadać w żadną histerię - dodał.

(Shutterstock)

Pierwsze czytanie projektu PiS dotyczącego zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS Sejm miał przeprowadzić we wtorek wieczorem; jednak wcześniej tego dnia poseł PiS Marcin Horała w imieniu swego klubu wycofał projekt. Brak poparcia wobec zniesienia limitu składek deklarowali nie tylko przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, ale także koalicjant PiS ze Zjednoczonej Prawicy - Porozumienie Jarosława Gowina. Ugrupowanie to przyjęło uchwałę, która zobowiązuje posłów i senatorów Porozumienia do głosowania przeciw likwidacji tego limitu.

Schreiber pytany w piątek w radiowej Trójce, co będzie dalej z tym projektem, powiedział, iż w związku z tym, że PiS-owi nie udało się przekonać swoich koalicjantów z Porozumienia i swoje wątpliwości zgłaszała też strona społeczna, teraz ten projekt trafi do konsultacji. "Zobaczymy, co z tego wyniknie" - podkreślił.

Dopytywany, czy w związku z wycofaniem projektu, który był już wpisany do budżetu na przyszły rok, będzie potrzebna autopoprawka do projektu budżetu, Schreiber odparł: "Całkiem możliwe". "Ale też nie ma oczywiście co wpadać w żadną histerię" - mówił szef KSRM. Jak podkreślił, "jakieś korekty w związku z tym będą oczywiście konieczne".

Jak zaznaczył, mimo to budżet na przyszły rok i tak będzie najlepszym budżetem z najmniejszym deficytem w historii.

autor: Edyta Roś

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil