Movie Games zrobi grę o pandemii

2020-06-02 12:00
publikacja
2020-06-02 12:00

Kolejna spółka z rynku NewConnect zapowiedziała grę inspirowaną obecną pandemią. Tym razem to Movie Games, które rozpoczęło prace nad "ER Pandemic Simulator".

Movie Games zrobi grę o pandemii / fot. Tero Vesalainen / Shutterstock

W ramach rozgrywki w "ER Pandemic Simulator" gracz wcieli się w lekarza szpitalnego oddziału ratunkowego, który będzie musiał pomagać pacjentom, diagnozować ich dolegliwości oraz ratować ich życie w obliczu światowej pandemii. Producent zapowiada, że 10 proc. z zysków ze sprzedaży gry będzie przekazane na rzecz walki z koronawirusem.

- Praca lekarza w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań, takich jak pandemia koronawirusa, jest naprawdę bardzo wymagająca. Kiedy większość osób spędza jeszcze czas na domowej kwarantannie, setki tysięcy lekarzy oraz pielęgniarek ryzykuje życie, aby dbać o zdrowie zakażonych. Chcemy, aby odbiorca naszej gry zobaczył, jak ciężki jest to zawód oraz jak dużo nasze społeczeństwo zawdzięcza tym osobom. Jako Movie Games chcemy oddać hołd ich pracy nie tylko poprzez stworzenie gry, ale również poprzez realne wsparcie walki z koronawirusem. Część zysku ze sprzedaży ER Pandemic Simulator zostanie przeznaczona właśnie na ten cel  – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

W ramach rozgrywki gracz otrzyma podstawową encyklopedię zdrowia, gdzie będzie mógł poznać symptomy różnych chorób. Na podstawie krótkiego badania, wywiadu lekarskiego i odpowiedzi pacjentów będzie je następnie diagnozował. Gracz będzie musiał mieć również na uwadze fakt, że ludzie w obliczu stresu nie są do końca szczerzy. Przy braku rezultatu tradycyjnej diagnostyki, lekarz otrzyma do dyspozycji w pełni wyposażone laboratorium oraz urządzenia USG, EKG, RTG, CT, MRI i wiele innych.

- Bardzo istotne podczas gry będzie to, by wychwycić wszystkich pacjentów zakażonych nowym wirusem i móc jak najszybciej ich odizolować. Warto będzie również dbać o zasoby lekarstw oraz środki ochrony osobistej. Elementów będzie naprawdę mnóstwo, łącznie z encyklopedią zdrowia, laboratorium, dwunastoma urządzeniami diagnostycznymi oraz opcją zarządzania 3-piętrowym szpitalem. Będzie to prawdziwa szkoła przetrwania dla graczy w czasach pandemii  – dodaje Mateusz Wcześniak.

Warto dodać, że to nie pierwsza gra spółki z NewConnect inspirowana obecną pandemią. 29 maja miała miejsce premiera gry „COVID: The Outbreak” stworzonej w niewiele ponad miesiąc przez firmę Jujubee. Pierwszy weekend gry katowickiej spółki nie był jednak udany. Według danych serwisu SteamDB w szczytowym momencie w tytuł jednocześnie grało zaledwie 31 osób. Gra dostępna jest również na mniej popularnej platformie GOG w identycznej cenie 49,49 zł.

Samo Movie Games ma już jednak za sobą bardzo udaną produkcję. To "Drug Dealer Simulator", który przez długi czas gościł w czołówce bestsellerów Steama. Gra zwróciła się w mniej niż godzinę, a 22 maja spółka informowała, że "DDS" zarobił już milion dolarów. 20 marca spółka zapowiedziała z kolei grę "American Motorcycle Simulator", która pozwoli wcielić się w motocyklistę przemierzającego legendarną drogę 66, na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności oraz rozmaitych przygód. Gra ukaże się w 2021 roku.

AT

Źródło:
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
grab
To nie jest dobry pomysł, lepszy byłby o amerykańskich i chińskich policjantach!
blind-oln
Szykuje się kolejna porażka. Ludzie są zmęczeni pandemią. Chcą od niej odpocząć.
jes
A kiedy symulator zarazy pisowskiej?
Np. misja jak ściągnąć maseczki i zarobić na tym kilka milionów.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki