Morawiecki zapowiada podwyżki ulg i zwolnień od podatków

Podwyższona zostanie po raz pierwszy od 15 lat wysokość ponad 20 ulg i zwolnień od podatku - zapowiedział desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki, pytany w piątek wieczorem w Radiu Maryja o podniesienie wysokości świadczeń dla osób niepełnosprawnych.

(fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

Morawiecki poinformował, że całkowicie zwolnione zostaną z PIT-u stypendia stażowe finansowane przez uczelnie, świadczenia na rzecz emerytów przez ich byłego pracodawcę.

Ponadto - jak dodał - potrojone będzie zwolnienie dopłat pracodawcy na wysłanie dziecka do żłobka i przedszkola, podwojone zostanie zwolnienie z dopłat pracodawcy do kolonii dla dzieci, rozszerzone zostaną też ulgi rehabilitacyjne, w tym ulga na samochód dla wszystkich niepełnosprawnych, nie tylko 1 i 2 grupy inwalidzkiej.

Morawiecki zaznaczył, że w formie ulg zostaną także ujęte wszystkie dojazdy osób niepełnosprawnych, nie tylko te do lekarzy oraz utrzymanie psów asystujących dla wszystkich niepełnosprawnych.

"Szereg tego typu ulg i dodatków my właśnie teraz wdrażamy jako część naszego wielkiego programu społecznego, programu PiS" - mówił Morawiecki.

"Polityka społeczna jest i pozostanie najważniejszą częścią naszej polityki, po to w ogóle działamy, dla ludzi, dla rodzin" - dodał.

autor: Mateusz Roszak

mro/ pad/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ahim

Niech zrobi możliwość odliczenia leków w skali rocznej a nie miesięcznej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne