REKLAMA

Opublikowano oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Premier zainwestował w obligacje

2022-05-27 13:40
publikacja
2022-05-27 13:40

W piątek na stronie Sejmu opublikowano oświadczenie majątkowe premiera Mateusza Morawieckiego za 2021 rok. Jak wynika z treści dokumentu, szef rządu przeznaczył większość zgromadzonych oszczędności na zakup obligacji skarbowych o wartości 4,6 mln złotych.

Opublikowano oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Premier zainwestował w obligacje
Opublikowano oświadczenie majątkowe Morawieckiego. Premier zainwestował w obligacje
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

W oświadczeniu za 2020 rok premier Mateusz Morawiecki zapisał środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej w wysokości 4,7 mln złotych. Od tego czasu, jak dowiadujemy się z oświadczenia za 2021 rok, szef rządu zainwestował większość tej kwoty w zakup obligacji skarbowych o wartości 4 600 460 zł. Oszczędności skurczyły się natomiast do 56 tys. zł.

Sejm RP

Z dokumentu, który w piątek trafił na stronę internetową Sejmu, wynika również, że Morawiecki jest właścicielem:

  • domu o powierzchni 150 m.kw. położonego na działce o powierzchni 0,46 ha wraz z zabudowaniami gospodarczymi i letniskowymi - wartość: 1,9 mln zł, 
  • mieszkania o powierzchni 74 m.kw. - wartość: 1,1 mln zł,
  • domu o powierzchni 100 m.kw. na działce o powierzchni 3100 m.kw. (z zaznaczoną własnością dysponowania 300 m.kw.) wraz z zabudowaniami - przybliżona wartość: 3,1 mln zł,
  • działki rolnej o powierzchni ok. 2 hektarów o przybliżonej wartości 200 tys. zł.

Premier jest również współwłaścicielem segmentu (szeregówki) o powierzchni 180 m.kw. na działce o powierzchni ok. 400 m.kw. Przybliżona wartość 50 proc. tej nieruchomości to 600 tys. zł. 

Sejm RP

Względem 2020 r. portfel nieruchomości Morawieckiego nie uległ więc zmianom. 

W kolejnych punktach oświadczenia szef Rady Ministrów zapisał też meble i zabudowę kuchenną o łącznej wartości 355 tys. złotych oraz sprzęt techniczny wart 30 tys. zł. Morawieckiemu nie przysługują już natomiast uprawnienia do 3857 akcji Santandera (już rok temu zaznaczał, że nie osiąga z nich żadnego dochodu). 

W 2021 r. premier zarobił 236 278,52 zł z tytułu zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dieta parlamentarna wyniosła natomiast nieco ponad 35,5 tys. złotych.

Sejm RP

Przypomnijmy, że w 2013 r. ówczesny prezes BZ WBK podpisał z żoną umowę o podziale majątku. Według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski Morawieccy mogą dysponować majątkiem w wysokości ok. 40 mln zł. 

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (21)

dodaj komentarz
mith21
Mateusz „Biorę na żonę” Morawiecki.
chudyjakszkapa
KONFLIKT INTERESÓW....
im większa inflacja, tym większe oprocentowanie obligacji tego oszusta...

grupa trzymająca władzę steruje inflacją dla własnych korzyści....

klasyczna definicja mafii....
henk54
A nie powinien oddać "nadmiarowych zysków"? :-)) Np jakiemuś szewcowi:-)
boris-vodka
Pewnie jeszcze biedak pali węglem w piecu i płaci za tonę ponad 2 tys/tonę tak jak wiekszośc ludzi których tak urządził tym swoim embargiem.
No to teraz Pinokio sprzedać wszystko co masz i zakupić ryż a potem rozdać obywatelom wszak tak lubisz rozdawać publiczne pieniądze..........Człowiek kompletnie nie nadający się na jakiekolwiek
Pewnie jeszcze biedak pali węglem w piecu i płaci za tonę ponad 2 tys/tonę tak jak wiekszośc ludzi których tak urządził tym swoim embargiem.
No to teraz Pinokio sprzedać wszystko co masz i zakupić ryż a potem rozdać obywatelom wszak tak lubisz rozdawać publiczne pieniądze..........Człowiek kompletnie nie nadający się na jakiekolwiek poważne stanowisko państwowe.
boris-vodka
Acha...... Jeszcze jedno panie Morawietzki mam pytanie czy pan ogrzewa te wszystkie swoje nieruchomości a może w ramach oszczędzania tak stoją sobie w zimie nieogrzewane. Jak się pan zapatruje na drożyznę którą nam pan zafundował?
anty12
Mateuniu ma dom, mieszkanie, to ilu przyjal Ukraincow do sibie ? Czyzby cale 0 ... ?
leszku
Dlatego nigdy go nie słyszałem zająć się sprawami obywatela, przecie gość jest bardzo zajęty, tyle domków do zarządzania i jeszcze żona dzieci i inny sprawy. Może on nie powinien być premierem, przecież on zaraz nam padnie w oczach, tyle obowiązków, demokrację w Białorusi chce instalować. Ukrainy chce ratować ....nie no martwię o Dlatego nigdy go nie słyszałem zająć się sprawami obywatela, przecie gość jest bardzo zajęty, tyle domków do zarządzania i jeszcze żona dzieci i inny sprawy. Może on nie powinien być premierem, przecież on zaraz nam padnie w oczach, tyle obowiązków, demokrację w Białorusi chce instalować. Ukrainy chce ratować ....nie no martwię o niego bardzo
itso_zasob_ostateczny
premier nagania na wała inflacyjnego

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki