REKLAMA

Morawiecki o recesji w Polsce: nie powinna nastąpić w najbliższych latach

2022-05-24 08:39
publikacja
2022-05-24 08:39
Morawiecki o recesji w Polsce: nie powinna nastąpić w najbliższych latach
Morawiecki o recesji w Polsce: nie powinna nastąpić w najbliższych latach
fot. Aleksiej Witwicki / / FORUM

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos mówi się o recesji w USA czy Europie Zachodniej, jednak recesja w Polsce nie jest tematem rozmów; nie powinna ona nastąpić ani w tym, ani w przyszłym czy kolejnym roku - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym, został we wtorek zapytany przez Polsat News o to, czy Polsce grozi recesja. "W Davos mówi się o recesji w USA, Europie Zachodniej, ale w Davos nie mówi się o recesji w Polsce, ponieważ i w tym, i w przyszłym, i w kolejnym roku recesja nie powinna nastąpić" - powiedział Morawiecki.

Premier zaznaczył, że prognozy dla polskiej gospodarki są dobre. "Chociażby Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych świata, który daje nam możliwość bardzo wysokiego wzrostu gospodarczego, tak wysokiego, że wolę nie przytaczać tej liczby" - powiedział.

Morawiecki ocenił, że w Polsce "wzrost gospodarczy będzie w okolicach 3 proc., może trochę więcej". Sytuacja budżetowa zdaniem premiera "wygląda dobrze", czego potwierdzeniem jest wynik budżetu państwa z kwietnia. "Zanotowaliśmy kilkumiliardową nadwyżkę i jestem przekonany o tym, że w kolejnych miesiącach nie będzie żadnych poważnych kłopotów ze spięciem budżetu, z emisją obligacji" - dodał.

Premier zaznaczył, że to "uszczelnienie systemu finansowego powoduje, że także i dzisiaj mamy sytuację, jeśli nie komfortową, to naprawdę bardzo bezpieczną". (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk

amk/ itm/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (51)

dodaj komentarz
zoomek
Vateusz powie recesji zeby sobie poszła i recesja posłucha. A Glapiński bedzie popelniał szkolne błędy x razy w roku. Co za czasy szalone!
mesten
Wstaw "nie" przed każdy czasownik w wypowiedzi tego człowieka i otrzymasz prawdziwy sens.
jacek-19
Czy ten "czlowiek" wie o czym mowi ?
ehalley
Nie powinna nastąpić tak jak niby-wirus, który onegdaj był w odwrocie?
bha
Punkt widzenia zależy niestety często od punktu siedzenia ! .
ehud
Też to zauważyłem siedząc na sedesie :)
transcendenz
Recesja to jest od dwóch lat, tylko dopiero teraz suweren ją zaczyna odczuwać. A tak swoją drogą, co się złego stanie jak wygrają wybory i przyjdzie im się mierzyć z kryzysem? Pisiorstwo jeszcze nie rządziło w takich warunkach tylko korzystało z prosperity. To będzie prawdziwa komedia jak przyjdzie do cięcia wydatków :)
szprotkafinansjery
Dokładnie, dlatego ja chyba pierwszy raz w życiu na nich zagłosuję :D

Powiązane: Światowa recesja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki