REKLAMA

Morawiecki: To czy polski elektryczny samochód będzie za rok to drugorzędne w stosunku do 500+

2019-08-27 20:28
publikacja
2019-08-27 20:28

To, czy polski samochód elektryczny będzie teraz, czy za dwa lata to są kwestie drugorzędne w stosunku do programu 500+, w porównaniu do emerytury+ - ocenił premier Mateusz Morawiecki pytany we wtorek w TVN24 o realizację obietnic wyborczych.

fot. Adam Guz / KPRM / / Flickr

Premier pytany o takie deklaracje, jak polski samochód elektryczny, polskie autobusy na prąd czy budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus mówił, że jego obietnicą były autobusy elektryczne "i jeździ ich coraz więcej po Polsce, po polskich miastach".

Pytany o rozwój budownictwa mieszkaniowego i opóźnienia programu Mieszkanie Plus Morawiecki powiedział, że 4-5 lat temu budowano 147 tys. mieszkań rocznie. Po ułatwieniach i udogodnieniach w prowadzonych przez rząd i m.in. programie Mieszkanie Plus powstanie w tym roku 200 tys. mieszkań - podał premier. W zeszłym była to liczba 185-187 tys. mieszkań, czyli już o ok. 40 tys. wyższa, niż pięć lat temu. "To wszystko na skutek różnego rodzaju działań, które my wdrożyliśmy" - dodał.

Zaznaczył, że jego zdaniem najważniejsza jest "wielka podaż mieszkań na rynku", żeby zrekompensować ich deficyt.

Podał, że w ramach "Mieszkania Plus na deskach kreślarskich jest co najmniej 38 tys. mieszkań - na różnych etapach budowy. "Wiadomo, że mieszkania nie buduje się w ciągu roku, proces budowy całego osiedla, to czasem około czterech lat" - podkreślił premier.

"Wypełnianie obietnic, to jest nasz znak firmowy" - zapewnił premier. "Wiarygodność, to jest nasz znak firmowy. 500+, Emerytura+, Fundusz Dróg Samorządowych to bardzo mocny znak firmowy" - podkreślił.

autor: Aleksander Główczewski

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (21)

dodaj komentarz
jacek-19
A prom w 2019 albo 2020 to tez kwestia drugorzędna ? A byla mowa o odbudowie polskich stoczni . Tu o polskich elektrykach na drogach t, o milionie mowa byla , a teraz to kwestia drugorzędna . Sluzba zdrowia tez jest kwestia drugorzędna . Szkolnictwo tez . Armia z dronami , helikopterami , remontowanymi czolgami T72 , to tez kwestia A prom w 2019 albo 2020 to tez kwestia drugorzędna ? A byla mowa o odbudowie polskich stoczni . Tu o polskich elektrykach na drogach t, o milionie mowa byla , a teraz to kwestia drugorzędna . Sluzba zdrowia tez jest kwestia drugorzędna . Szkolnictwo tez . Armia z dronami , helikopterami , remontowanymi czolgami T72 , to tez kwestia drugorzędna ?
anty12
No Pinokio raz w zyciu byles szczery. Badz do konca szczery i powiedz ze bedziesz gnoic ambitnych za patole nosic na rekach
karbinadel
Polski samochód elektryczny to krajowych odpowiednik yeti o potwora z Loch Ness. Wielu o nich mówi, ale nikt go nie widział - i nie zobaczy
tindala
Chwała za 500+ i odejście od płacy po 4,50 na godzinę. ( za czasów jaśnie PO ). Jednak CPK, elektrownia atomowa(e); i obiecane elekteryki też pilnie potrzebne - bo inaczej młodzi zagłosują nogami i wyjadą jak czmychali za PO. I niechże to będzie prędzej niż Lotnisko w Berlinie czy gruszki na wierzbie.
leonidass
Cóż za ambicje Pana Premiera..
maryjanek
czy w każdym banku prezes jest mniej kumaty od kasjera w okienku?
search
Na zdjeciu powyzej stoi dowod, twojej tezy.
histeryk
TAaaaaa, rozdawanie kiełbasy wyborczej z punktu widzenia interesów partii na pewno jest ważniejsze. Ważniejsze też od likwidacji NFZ i reformy zdrowia, obniżenia VAT o 1% i likwidacji podatku miedziowego. Bo to kolejne niezrealizowane obietnice Pinokia.
histeryk
TAaaaaa, rozdawanie kiełbasy wyborczej z punktu widzenia interesów partii na pewno jest ważniejsze. Ważniejsze też od likwidacji NFZ i reformy zdrowia, obniżenia VAT o 1% i likwidacji podatku miedziowego. Bo to kolejne niezrealizowane obietnice Pinokia.

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki