REKLAMA

Instalatorzy fotowoltaiki złożą wnioski na "Mój prąd" w imieniu swoich klientów

2019-11-25 09:45
publikacja
2019-11-25 09:45

Instalatorzy fotowoltaiki będą mogli występować w imieniu swoich klientów z wnioskami z programu "Mój prąd" do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na podpisanie porozumienia zdecydowało się pięć przedsiębiorstw z branży.

Firmy instalujące fotowoltaikę podpisały porozumienie w ramach programu "Mój Prąd" / fot. Mario Anzuoni / Reuters

W ramach programu „Mój prąd” nawiązano współpracę między firmami instalującymi panele słoneczne a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Dążymy do tego, żeby wnioskodawcy programu „Mój Prąd” jeszcze szybciej i sprawniej otrzymywali dotacje na przydomową fotowoltaikę, stąd pomysł wprowadzonego dla instalatorów PV ułatwienia – mówi Piotr Woźny, prezes Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

NFOŚiGW podpisał porozumienie z pięcioma przedsiębiorstwami instalującymi panele słoneczne. W ramach współpracy firmy mogą składać pakietowe wnioski o dofinansowanie w imieniu swoich klientów. Do NFOŚiGW jednorazowo mogą złożyć więcej niż 20 wniosków o dotację. Przed złożeniem dokumentów przedsiębiorstwa prześlą elektronicznie dane wnioskodawców. Porozumienie zostało podpisane przez przedstawicieli przedsiębiorstw: Columbus Energy, Soon Energy Poland, Stilo Energy, Media Broker, Zielona-Energia.com.

„Mój Prąd” jest prawdopodobnie największym programem finansującym panele słoneczne dla osób fizycznych w Europie, przeczytamy w komunikacie prasowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet projektu to miliard złotych.

„Mój prąd” obejmuje mikroźródła fotowoltaiczne wytwarzające moc między 2 a 10 kW. Dotacja może pokryć wydatki na zakup oraz montaż instalacji. Gospodarstwa domowe mogą otrzymać zwrot do 50% kosztów instalacji paneli słonecznych, ale nie więcej niż 5 tys. złotych. Od 21 października wnioski o dofinansowanie można składać onlineDo tej pory najwięcej wypłaconych dotacji zostało w województwie podkarpackim oraz mazowieckim. O tym, jak wypełnić formularz pisaliśmy tutaj.

Dominika Florek

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
yougurt
Co, że jak ? 2 - 10 kW i do 50%, ale Max 5000zl? Koszt 1 kW na rozsądnym ( nie dobrym ) poziomie technologi to 5-6 000zl.
W domu mam płytę indukcja, czajnik i pompę w studni . Potrzebuje z 7kW .. zapałce od 35 000 zł w górę ... przy obecnych rachunkach zwrot za 12-15 lat. W między czasie : przeglądy co rok, mycie,
Co, że jak ? 2 - 10 kW i do 50%, ale Max 5000zl? Koszt 1 kW na rozsądnym ( nie dobrym ) poziomie technologi to 5-6 000zl.
W domu mam płytę indukcja, czajnik i pompę w studni . Potrzebuje z 7kW .. zapałce od 35 000 zł w górę ... przy obecnych rachunkach zwrot za 12-15 lat. W między czasie : przeglądy co rok, mycie, ubezpieczenie, wymiana falownika po Max 5 -10 latach , oddawanie energii do PGE o 25% taniej niż zakup, panele po 10 latach nadają się na złom ... a dobre z 30 lat gwarancji kosztują krocie. Co mam w zamian ? Instalacje i jej utrzymanie na głowie ! Państwo robi nas w ...ja i nabija kasę komiwojażerów instalatorów ! Może jak prąd pójdzie 100% w górę to zmienię zdanie, ale instalacje wybiorę sam i wypnie się na 5000zl łączone z g..ną instalacją ! Póki co to nonsens jak samochody na prąd.
reinonak
Człowieku, piszesz jakby ktoś cię zmuszał do uczestnictwa w tym programie. Może tobie się nie opłaca ale będą tacy których 5000 zł przekona i do takich skierowany jest program. To dopiero początek, później będą przekonywać takich jak ty.
_jasko
Do pozytywów dopisz: zwrot 5000 zł, możliwość sporego odpisu od podatku, znaczne obniżenie opłat za energię elektryczną, której cena będzie rosła szybciej niż inflacja
dziki_losos
Wysyp przekrętów na fikcyjnych klientów za 3... 2...

Powiązane: Smog

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki