REKLAMA

"Mój prąd": ostatni tydzień na złożenie wniosku

2019-12-13 09:47
publikacja
2019-12-13 09:47

Rozpoczyna się ostatni tydzień składania wniosków w ramach pierwszego naboru do programu „Mój prąd". Z dofinansowania skorzystało już ponad 8 tys. gospodarstw domowych. 

Ostatni tydzień składania wniosków o dofinansowanie na fotowoltaikę / fot. Mischa Keijser Foto / Reuters

Zostało 7 dni na złożenie wniosku o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w ramach programu „Mój prąd”. 20 grudnia br. zakończy się pierwsza tura naboru na dotację dla gospodarstw domowych. II nabór rozpocznie się 13 stycznia 2020 roku. Wnioski można składać osobiście, wysłać pocztą lub online.

Kwota zatwierdzonych wniosków o dofinansowania to ponad 55 mln zł, a gospodarstwom domowym wypłacone zostało już blisko 41 mln zł (na 9.12.19 r.).  Łącznie do Ministerstwa Energii wpłynęło 13 329 zgłoszeń, z czego 19,34% zostało odrzuconych. Uzyskana zielona energia to ponad 45 tys. MWh.

W ramach programu „Mój prąd” gospodarstwa domowe mogą otrzymać zwrot do 50% kosztów zakupu oraz montażu instalacji fotowoltaicznych. Kwota nie może przekroczyć 5 tys. zł. Dotacją objęte są instalacje o mocach od 2 do 10 kW. 

Od 21 października pięć przedsiębiorstw podpisało porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na jego podstawie firmy mogą występować z wnioskami w imieniu swoich klientów. 

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Mój prąd

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki