O więcej niż połowę zmniejszyło się zainteresowanie Polaków wyjazdami do pracy za granicą - wynika z informacji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.


Jak podkreśla w rozmowie z IAR doradca EURES Maciej Trędota, zgłasza się zdecydowanie mniej osób chętnych zarówno do wyjazdów na stałe, jak i do prac sezonowych. Dodaje, że wynika to ze wzrostu wynagrodzeń i dobrej sytuacji gospodarczej w Polsce. Poza tym te osoby, które chciały wyjechać, już to zrobiły.
Ci, którzy decydują się na zatrudnienie sezonowe, chętnie pracują przy zbiorach w rolnictwie oraz w turystyce i gastronomii. Wyjeżdżają do Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii i Norwegii, a także krajów basenu Morza Śródziemnego.
Maciej Trędota radzi, by nie wyjeżdżać bez znajomości języka chociażby angielskiego, w którym możemy porozumieć się praktycznie wszędzie.
Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/to/

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy
Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl