REKLAMA

Miraculum chce zmniejszyć wartość nominalną akcji; następnie planuje emisję

2016-11-22 08:27
publikacja
2016-11-22 08:27

Miraculum chce obniżyć kapitał zakładowy przez zmniejszenie wartości nominalnej akcji z 3 do 1,5 zł, a następnie planuje jego podwyższenie poprzez emisję13.512.223 akcji. Spółka tłumaczy, że potrzebuje pilnego dokapitalizowania.

Jak podała firma w projektach uchwał na NWZ, które odbędzie się 19 grudnia, akcje zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji zamkniętej, z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy (jedno prawo poboru za jedną posiadaną akcję).

"(...) spółka wymaga pilnego dokapitalizowania, celem zapewnienia środków finansowych na obsługę i spłatę zobowiązań zaciągniętych w poprzednich okresach, których terminy wymagalności zapadły lub zapadną w najbliższym czasie" - napisano w uzasadnieniu do projektów uchwał.

Dotychczasowe działania zmierzające do pozyskania finansowania ze źródeł zewnętrznych i zmiany struktury zadłużenia nie przyniosły satysfakcjonujących efektów.

Zgodnie z kodeksem spółek handlowych, akcje nowej emisji nie mogą być oferowane za cenę emisyjną niższą niż ich wartość nominalna. Tymczasem obecna wartość nominalna akcji Miraculum to 3 zł. To więcej, niż wynosi kurs spółki na giełdzie (w poniedziałek na zamknięciu sesji papiery firmy kosztowały 2,09 zł).

Spółka wskazuje, że w przypadku oferowania papierów nowej emisji za cenę nie niższą niż 3 zł, zabrakłoby zainteresowania ofertą potencjalnych inwestorów i wierzycieli.

"Wobec istotnego znaczenia podwyższenia kapitału dla całej grupy kapitałowej, konieczne jest zapewnienie spółce możliwości oferowania akcji nowej emisji za cenę emisyjną adekwatną do sytuacji i oczekiwań inwestorów oraz wierzycieli, co możliwe jest jedynie w przypadku zmniejszenia wartości nominalnej akcji spółki" - tłumaczy zarząd.

Zarząd liczy, że emisja umożliwi dokapitalizowanie spółki, wspierając ją w procesie zmiany struktury zadłużenia, a w konsekwencji da szansę na prowadzenie dalszych inwestycji i rozwój. (PAP)

morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~lll
To jest trup? Tego chyba nie przewiduje KSH

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki