REKLAMA

Ministerstwo Finansów: urzędy skarbowe będą otwarte w sobotę

2016-04-15 12:52
publikacja
2016-04-15 12:52

W sobotę urzędy skarbowe w całej Polsce będą otwarte dla podatników, w wielu zostaną uruchomione stanowiska, gdzie będzie można złożyć e-deklarację przy pomocy usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) - poinformowało Ministerstwo Finansów.

fot. Wojciech Robakowski / / Puls Biznesu

"W sobotę 16 kwietnia zapraszamy na dzień otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć deklarację podatkową lub wysłać ją drogą elektroniczną, mogą odwiedzić swój urząd w godzinach od 9 do 13" - napisano w piątkowym komunikacie MF.

Zdaniem resortu finansów dzień otwarty to okazja do uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej. Ministerstwo zapewniło, że pracownicy urzędów będą wydawać druki i przyjmować zeznania, pokażą też zalety rozliczeń elektronicznych. Przygotowano dodatkowe punkty informacyjne, podatnicy będą mieli do dyspozycji również broszury m.in. na temat ulgi na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej lub opodatkowania dochodu (przychodu) z odpłatnego zbycia nieruchomości.

"W wielu urzędach w salach obsługi podatnika zostaną uruchomione specjalne stanowiska komputerowe, gdzie będzie można złożyć zeznanie drogą elektroniczną przy pomocy usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR)" - dodano.

Uwaga: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Uwaga: ostatnie dni na wysłanie PIT-ów za 2015 rok!

Nie złożyłeś jeszcze deklaracji podatkowej za 2015 rok? Nie czekaj do ostatniej chwili - pobierz darmowy program, sprawdź dostępne ulgi i rozlicz się - szybko i bezproblemowo - z Bankier.pl. Z nami zrobisz to bez wychodzenia z domu - Twój PIT trafi do wskazanego urzędu skarbowego.

Według MF wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe to najłatwiejszy sposób na rozliczenie rocznego zeznania podatkowego. Urząd skarbowy wprowadza tam dane podatnika, a ten musi je tylko uzupełnić. W ten sposób można się rozliczyć zarówno indywidualnie, jak też wspólnie z małżonkiem.

Korzystając z usługi PFR można złożyć PIT-37 lub PIT-38. Po wejściu na stronę PFR na Portalu Podatkowym należy wybrać, który PIT się rozlicza. W przypadku PIT-37 trzeba zdecydować, czy rozliczenie jest z małżonkiem, czy nie, a następnie podać dane (PESEL lub NIP, nazwisko, imię, datę urodzenia i kwotę przychodu uzyskaną w 2015 r.). Ci, którzy korzystają z ulg lub chcą przeznaczyć 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego powinni dodatkowo uzupełnić deklarację.

"Na koniec sprawdź, czy wszystko się zgadza, wyślij elektronicznego PIT-a do urzędu skarbowego i pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które stanowi dowód poprawnego złożenia e-PIT-a. To najszybszy sposób, aby się rozliczyć, a przy tym oszczędzić czas i pieniądze" - zapewnia MF.(PAP)

mmu/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Obywatel
Nareszcie! Dziękuję. W tym kraju nie można było nic załatwić bo urząd czynny od 8.00 do 14.00
~abc
Gdybyś załatwiał swoje sprawy w urzędach Wania, wiedziałbyś do której są czynne ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki