REKLAMA

Minister edukacji kończy kwarantannę, będzie mógł wrócić do pracy stacjonarnej w MEN

2020-10-09 16:19
publikacja
2020-10-09 16:19
Minister edukacji kończy kwarantannę, będzie mógł wrócić do pracy stacjonarnej w MEN
Minister edukacji kończy kwarantannę, będzie mógł wrócić do pracy stacjonarnej w MEN
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski po otrzymaniu negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 kończy kwarantannę i będzie mógł wrócić do stacjonarnej pracy w ministerstwie - przekazała PAP rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.

W piątek minister edukacji, który przebywa od poniedziałku na kwarantannie, poinformował na Twitterze, że otrzymał negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Szef MEN został skierowany na kwarantannę po tym, jak miał kontakt z posłem PiS Przemysławem Czarnkiem, u którego stwierdzono zakażenie.

"Potwierdzam, że Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski otrzymał dziś negatywny wynik testu na obecność COVID-19. To oznacza, że minister edukacji kończy dziś czas kilkudniowej kwarantanny i będzie mógł wrócić do stacjonarnej pracy w ministerstwie" - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa resortu edukacji.

O dodatnim wyniku testu na obecność koronawirusa poseł PiS, kandydat na ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował w poniedziałek. W ramach postępowania epidemiologicznego ze względu na spotkania z Czarnkiem w ostatnich dniach na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, wiceminister klimatu Jacek Ozdoba i minister edukacji Dariusz Piontkowski.

We wtorkowym wywiadzie dla WP.pl Piontkowski mówił, że czuje się "w porządku" i nie miał jeszcze robionego testu na obecność koronawirusa. "Zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnej na początku nie ma sensu robienia testu, ponieważ choroba może się rozwinąć od 5 do 7 dni. Ja pana ministra Czarnka widziałem dopiero w piątek (2 października, PAP), tak więc nie upłynął jeszcze ten czas" - powiedział Piontkowski.

"Dziś otrzymałem negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2" - poinformował w piątek na Twitterze minister edukacji. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki