Minister edukacji: Nie będzie zwolnień nauczycieli i likwidacji budynków po gimnazjach

Minister edukacji zapewnia w radiowej Jedynce - nie będzie zwolnień nauczycieli, ani likwidacji placówek po gimnazjach. Od przyszłego roku szkolnego szkolnictwo ma wrócić do systemu 8 klas podstawówki i 4 klas liceum.

Minister edukacji Anna Zalewska
Minister edukacji Anna Zalewska (fot. Jacek Zych / FORUM)

Samorządowcy twierdzą, że w związku z reformą około 2 tysięcy placówek po gimnazjach będzie musiało zostać zlikwidowanych. Minister edukacji Anna Zalewska mówiła, że ministerstwo nie przewiduje likwidacji jakiegokolwiek budynku. Tym bardziej, że samorządy mogą w nich na przykład umieścić przedszkola, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie społeczne. "Nie przewidujemy tutaj większych kłopotów, a już na pewno zwolnień nauczycieli w związku z tą reformą" - mówiła minister Anna Zalewska.

Duże zmiany w edukacji już za rok. Minister edukacji przypomniała, że również w rozpoczynającym się dziś roku szkolnym wchodzą w życie nowe uregulowania. Od tego roku nie ma obowiązku szkolnego dla sześciolatków, zniesiono sprawdzian dla szóstoklasistów, a maturzyści będą mogli odwoływać się od wyników egzaminu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jedynka/to/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~taki_jeden

Pewnie, że nie będzie likwidacji budynków. Przekaże się Kościołowi, a on już będzie wiedział jak na nich zarobić.

! Odpowiedz
1 2 ~expert

ALE PANI KŁAMIE. Przecież to samorząd gospodaruje budynkami na swoim terenie a nie minister a w momencie kiedy gminy stracą 1 rocznik czyli dostaną mniejsza dotację oświatową a dodatkowo ta dotacja już będzie nizsza w tym roku bo nabór do klas pierwszych jest prawie 0!
to za trzy lata nie ma takiej opcji by nie zwalniac nauczycieli podlegających pod gminy i zamykać budynki szkolne-to są Realia tego bałaganu który próbujecie robić nie mając ZIELONEGO POJECIA-zwiększy się ilość uczniów w strukturze POWIATU SZANOWNA PANI!!!
CO z uczniami którzy nie zaliczą I GIMNAZJUM???? trafia do VII klasy???/ hahhhaahhaaaaa
Na szybko to możecie zrobić niezły dym i wszystko na to wskazuje . W swej nieomylności powielacie błędy PEŁOWCÓW i to wam też wróży źle na przyszłość. Tak jak PEŁO popadliscie w PYCHĘ i nieomylnośc władzy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~Reksio

Gimnazja wprowadził rząd Buzka. W miarę sprawny system edukacji odziedziczony po komunistach zamienił na półanalfabetów z maturą i ćwierćinteligentów z dyplomami po zaocznym Pacanowie. To ten sam Buzek od reformy emerytalnej i radosnej starości pod palmami. Pozbawić gnoja obywatelstwa, emerytury i skonfiskować wszelki majątek jaki posiada w kraju. Ćwierć wieku rządów idiotów ze styropianu i starczy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil