REKLAMA

Minister edukacji: Nie będzie zwolnień nauczycieli i likwidacji budynków po gimnazjach

2016-09-01 09:02
publikacja
2016-09-01 09:02

Minister edukacji zapewnia w radiowej Jedynce - nie będzie zwolnień nauczycieli, ani likwidacji placówek po gimnazjach. Od przyszłego roku szkolnego szkolnictwo ma wrócić do systemu 8 klas podstawówki i 4 klas liceum.

fot. Jacek Zych / / FORUM

Samorządowcy twierdzą, że w związku z reformą około 2 tysięcy placówek po gimnazjach będzie musiało zostać zlikwidowanych. Minister edukacji Anna Zalewska mówiła, że ministerstwo nie przewiduje likwidacji jakiegokolwiek budynku. Tym bardziej, że samorządy mogą w nich na przykład umieścić przedszkola, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie społeczne. "Nie przewidujemy tutaj większych kłopotów, a już na pewno zwolnień nauczycieli w związku z tą reformą" - mówiła minister Anna Zalewska.

Duże zmiany w edukacji już za rok. Minister edukacji przypomniała, że również w rozpoczynającym się dziś roku szkolnym wchodzą w życie nowe uregulowania. Od tego roku nie ma obowiązku szkolnego dla sześciolatków, zniesiono sprawdzian dla szóstoklasistów, a maturzyści będą mogli odwoływać się od wyników egzaminu.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jedynka/to/zr

Źródło:IAR
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~taki_jeden
Pewnie, że nie będzie likwidacji budynków. Przekaże się Kościołowi, a on już będzie wiedział jak na nich zarobić.
~expert
ALE PANI KŁAMIE. Przecież to samorząd gospodaruje budynkami na swoim terenie a nie minister a w momencie kiedy gminy stracą 1 rocznik czyli dostaną mniejsza dotację oświatową a dodatkowo ta dotacja już będzie nizsza w tym roku bo nabór do klas pierwszych jest prawie 0!
to za trzy lata nie ma takiej opcji by nie zwalniac nauczycieli
ALE PANI KŁAMIE. Przecież to samorząd gospodaruje budynkami na swoim terenie a nie minister a w momencie kiedy gminy stracą 1 rocznik czyli dostaną mniejsza dotację oświatową a dodatkowo ta dotacja już będzie nizsza w tym roku bo nabór do klas pierwszych jest prawie 0!
to za trzy lata nie ma takiej opcji by nie zwalniac nauczycieli podlegających pod gminy i zamykać budynki szkolne-to są Realia tego bałaganu który próbujecie robić nie mając ZIELONEGO POJECIA-zwiększy się ilość uczniów w strukturze POWIATU SZANOWNA PANI!!!
CO z uczniami którzy nie zaliczą I GIMNAZJUM???? trafia do VII klasy???/ hahhhaahhaaaaa
Na szybko to możecie zrobić niezły dym i wszystko na to wskazuje . W swej nieomylności powielacie błędy PEŁOWCÓW i to wam też wróży źle na przyszłość. Tak jak PEŁO popadliscie w PYCHĘ i nieomylnośc władzy.
~Reksio
Gimnazja wprowadził rząd Buzka. W miarę sprawny system edukacji odziedziczony po komunistach zamienił na półanalfabetów z maturą i ćwierćinteligentów z dyplomami po zaocznym Pacanowie. To ten sam Buzek od reformy emerytalnej i radosnej starości pod palmami. Pozbawić gnoja obywatelstwa, emerytury i skonfiskować wszelki majątek jaki Gimnazja wprowadził rząd Buzka. W miarę sprawny system edukacji odziedziczony po komunistach zamienił na półanalfabetów z maturą i ćwierćinteligentów z dyplomami po zaocznym Pacanowie. To ten sam Buzek od reformy emerytalnej i radosnej starości pod palmami. Pozbawić gnoja obywatelstwa, emerytury i skonfiskować wszelki majątek jaki posiada w kraju. Ćwierć wieku rządów idiotów ze styropianu i starczy.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki