REKLAMA

Minister Adam Niedzielski rozważa dymisję? Rzecznik MZ komentuje

2022-01-18 10:40
publikacja
2022-01-18 10:40
Minister Adam Niedzielski rozważa dymisję? Rzecznik MZ komentuje
Minister Adam Niedzielski rozważa dymisję? Rzecznik MZ komentuje
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji - zapewnił we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

RMF FM podało we wtorek rano, że minister zdrowia Adam Niedzielski od przyszłości tzw. ustawy hocowej uzależnia swoją obecność w rządzie.

We wtorek na konferencji prasowej Andrusiewicz był pytany, czy Niedzielski faktycznie rozważa dymisję. "Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji" - zapewnił Andrusiewicz.

Jak dodał, minister Niedzielski podczas weekendowych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim dostał zdecydowane zapewnienie, że "ta ustawa będzie teraz priorytetem".

"Jeżeli będzie priorytetem, to znaczy, że będzie procedowana bardzo szybko.(...) Minister wyraził się jasno i kategorycznie - ta ustawa jest dla nas, jako Ministerstwa Zdrowia, kluczem do zarządzania V falą epidemii, kluczem bez którego tą epidemią będzie trudno zarządzać" - powiedział.

Rzecznik MZ powiedział, że "jest zapewnienie, że ustawa będzie procedowana". "Przyjmujemy to za dobra monetę i czekamy na najbliższe posiedzenie Sejmu. (...) Na tę chwilę najważniejsze, by ten projekt wszedł w życie, żeby został uchwalony jak najszybciej przez Sejm, a potem przez Senat, a potem podpisany przez prezydenta" - dodał Andrusiewicz.

We wtorek rząd przyjmie stanowisko wobec poselskiego projektu o weryfikacjo covidowej złożonego w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia br. w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne.

11 stycznia sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej.

Autorka: Agata Zbieg

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (14)

dodaj komentarz
kenn
"umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2"

- wprowadzają totalny FASZYZM
jpelerj
Raczej czeka na zwolnienie i odprawę.
carlito1
Oj moderator wziął się do roboty,,, mój wpis usunięty, czyli był w sedno :):):)
itso_sprzezenie
zostań dobij nas wszystkich nie odchodź gdzie uciekasz gdzie ! :D
itso_sprzezenie
dla mnie służba zdrowia nie istnieje wole zdechnąć z godnością niż tam pójść
historykgpw
Minister choroby i nagłej śmierci. Oportunista, wtyczka big farmy, cynik, mizantrop, operator NWO. Społeczeństwo nie zapomni tego szpitalnego holokaustu.
dariusz_baran
I przepadnie jak szumoski licząc kasę. Won! Ale Braun Ci zapowiedział. Nie schowasz się przed narodem. Masz krew na rękach przez fatalną służbę zdrowia.
kryzysio
Dr Alban! Przynajmniej specjalista z wykształceniem.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki