REKLAMA

Weryfikacja szczepień w firmach. Minister zapewnia, że projekt będzie dalej procedowany

2022-01-17 18:02
publikacja
2022-01-17 18:02
Weryfikacja szczepień w firmach. Minister zapewnia, że projekt będzie dalej procedowany
Weryfikacja szczepień w firmach. Minister zapewnia, że projekt będzie dalej procedowany
fot. Lazy_Bear / / Shutterstock

Otrzymałem zapewnienie od premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że projekt ustawy o weryfikacji covidowej będzie dalej procedowany - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem bez tych rozwiązań trudno wyobrazić sobie dalszą walkę z COVID-19.

W miniony wtorek po zmianie tytułu i usunięciu jednego z artykułów projekt ustawy o weryfikacji covidowej został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Zdrowia. W czwartek w Sejmie nie trafił jednak do drugiego czytania.

Minister zdrowia na poniedziałkowej konferencji podkreślił, że projekt tej ustawy jest kluczowym narzędziem do walki z piątą falą koronawirusa. "Uważam, że ta ustawa, jej dalsze procedowanie, jest kluczowym elementem, który może nam pomóc w opanowaniu i poradzeniu sobie z tym ryzykiem bardzo wysokich zakażeń, z jakim mamy do czynienia" - powiedział Niedzielski.

"Bez tych narzędzi, moim zdaniem, trudno wyobrazić sobie dalszą walkę z falą. Dlatego przez weekend prowadziłem konsultacje zarówno z panem premierem, jak i z panem prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Otrzymałem zapewnienie, że ustawa, która znajduje się w Sejmie, będzie procedowana, będzie poddana drugiemu czytaniu" - zaznaczył szef resortu zdrowia. Jak dodał, w projekcie tej ustawy "pokłada nadzieję na skuteczną walkę z piątą falą".

Tak zwany projekt ustawy o weryfikacji covidowej to inicjatywa grupy posłów PiS, m.in. Czesława Hoca. Jak uzasadniono w projekcie, jego zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kryzysio
Od zdrowego rozsądku opartego na wiedzy medycznej ważniejsza jest "walka z koronawirusem". Na niej robi się największe przewały.

"Ale nie płaczmy bo ale nie płaczmy bo
Nie o to chodzi by złowić króliczka
Ale by gonić go
Ale by gonić go
Ale by gonić go!"

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki