Min. Gospodarki nie planuje wiekowych ograniczeń sprzedaży gier

Ministerstwo Gospodarki nie chce wiekowych ograniczeń sprzedaży gier komputerowych - twierdzi wiceminister Arkadiusz Bąk. W siedzibie resortu w debacie na temat ogólnej dostępności gier skierowanych do dorosłych wzięli udział przedstawiciele kilku ministerstw, Rzecznika Praw Obywatelskich, a także producentów oprogramowania.

Ministerstwo nie chce ograniczać legislacyjnie rozwijającej się branży, ale potrzebna jest też refleksja i dodatkowe dane, co do tego nikt nie miał wątpliwości - mówi Arkadiusz Bąk. W kwietniu odbędą się badania społeczne dotyczące świadomości faktu, że gry są w Polsce kategoryzowane, dopiero później, w zależności od wyników, może zostać wprowadzony prawny obowiązek oznaczania gier w Polsce

Wiceminister podkreśla, że to najdalszy krok jaki jego resort jest obecnie w stanie rozważyć. Nie jest planowane wprowadzenie kontroli wiekowej przy sprzedaży gier przeznaczonych dla starszych odbiorców. Zmiany legislacyjne prowadzące do ograniczeń postulował Rzecznik Praw Obywatelskich. Jak mówi Mirosław Wróblewski z biura Rzecznika, wymaga tego troska o ochronę praw dziecka, a nie ma dowodów na to, że kampanie informacyjne to działania dostateczne - dodał Wróblewski.

W Polsce stosowany jest obecnie system PEGI, informujący o ograniczeniach wiekowych gier i zawartych w nich treściach. Klasyfikacja nie narzuca ograniczeń dotyczących sprzedaży. Może być natomiast stosowana przez rodziców na poziomie blokad rodzicielskich w urządzeniach wykorzystywanych do grania.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/P.Pawełek/dyd /jp


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil