REKLAMA

Milionerka inwestuje w DM IDMSA

2013-11-06 09:43
publikacja
2013-11-06 09:43

Należący do Blanki Rosenstiel fundusz, Polish American Investment Fund, stał się posiadaczem 9,99 proc. akcji Domu Maklerskiego IDM SA. Amerykanie nie wykluczają dalszego zaangażowania w krakowską spółkę.

Jeszcze wcześniej Polish American Investment zmniejszył swój udział w akcjonariacie Idea TFI, sprzedając akcje z ponad 100-procentowym zyskiem. Od 13 lutego do 1 marca br. fundusz nabył 795 tys. akcji towarzystwa po średniej cenie 1,44 zł (obecnie kurs akcji Idea TFI kształtuje się na poziomie około 2,90 zł).

Amerykański fundusz nabył akcje poprzez należącą do niego spółkę zależną United, notowaną na NewConnect. W rękach Rosentiel znajduje się obecnie 9,99 proc. akcji IDMSA.

- Nasza decyzja podyktowana jest przede wszystkim przyjętą strategią inwestowania na polskim rynku, zakładającą zaangażowanie m.in. w podmioty z branży finansowej. Spółka IDM kończy proces restrukturyzacji i jest na najlepszej drodze do odbudowania swojej pozycji. Zamierzamy aktywnie włączyć się w te działania. Wkrótce wystąpimy do Komisji Nadzoru Finansowego o zgodę na przekroczenie progu 10 proc. głosów - wymaganej w przypadku nabywania akcji brokera. Mamy konkretne plany dotyczące całej grupy IDMSA, w związku z czym będziemy proponować zmiany w radze nadzorczej spółki - wyjaśnia Jan Karaszewski, prezes United SA, odpowiedzialny za polskie inwestycje Polish American Investment Fund.

Polish American Investment Fund należy do znanej polskiej filantropki Blanki Rosenstiel, która w 1956 roku wyjechała do USA. Wraz ze swoim mężem przekazała na cele charytatywne ponad 100 milionów dolarów. Milionerka zamierza do 2014 roku zainwestować w Polsce maksymalnie 200 mln zł. Jej zdaniem w naszym kraju obserwuje się coraz bardziej dynamiczny rozwój gospodarki, a to sprzyja decyzjom inwestycyjnym.

/MR

Źródło:
Tematy
Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków. Spłacaj jedną wygodną ratę.

Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków. Spłacaj jedną wygodną ratę.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~preten
Przecież już widać choćby po wynikach Idei, że jest odbicie i kryzys pokonany. A akurat ostatnia inwestycja PAIF w Ideę wyszła z korzyścią dla obu stron.
~Hmm?
"... znana polska'..." przez obywatelstwo? czy narodowość???
~polecam
Wielka sciema zeby poprawic sobie notowania i zgarnac kase na gorce.
Potem napisza ze fundusz maja 100% zyskow..
Plus te bzdurne rekomendacje ktorymi sypia jak z rekawa. slepy by lepiej trafil
~polecam
Sciema, dwa miesiące temu był ten sam artykuł. chwila euforii i potem to samo.
Podają komunikacik żeby sobie notowania poprawić i zgarnąć kase na zwyżce.
~Le
Można sprzedawać puki jest na górce.
~idm
A to dobre!!! Poważne strony!!! Do cyrku klaunie. Sofy chyba uraziłem klauna
~CBŚ
babcie wykiwają cwaniaki z wawy.
~konti
A ja naiwny myślałem że "barany i osły" wypisują bzdury tylko na wp i interii ale widzę że i na poważnych stronach też się już to rozpleniło! Gdzie Ty człowieku wyczytałeś że sprzedali akcje na GPW ,a może na rynku poza giełdowym? Poza tym nie wiadomo kiedy ta transakcja miała miejsce! Więc po jaką A ja naiwny myślałem że "barany i osły" wypisują bzdury tylko na wp i interii ale widzę że i na poważnych stronach też się już to rozpleniło! Gdzie Ty człowieku wyczytałeś że sprzedali akcje na GPW ,a może na rynku poza giełdowym? Poza tym nie wiadomo kiedy ta transakcja miała miejsce! Więc po jaką cholerę przywołujesz tu aktualne kursy? O tych antysemickich wpisach to w ogóle żal wspominać! Powiem krótko-wypier.......ć na inne strony i tam się kopcie po goleniach! Poważne strony pozostawcie poważnym (czyt. myślącym ludziom)
~VITI44
Kto widzi kurs 2,90 na IDEA TFI bo ja widze 1,73 zł kto z kogo robi idiotę ?
~Piotr
A wy ile przekazaliście na cele charytatywne? Co za obłuda.

Powiązane: Kobiety w biznesie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki