REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

"Mieszkanie Plus". W Krakowie powstaje 481 lokali

2020-03-27 10:52
publikacja
2020-03-27 10:52

W Krakowie powstaje 481 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Budowa bloków ruszyła w sierpniu zeszłego roku; obecnie osiągnęły one stan surowy otwarty w około 40 proc. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2021 r.

"Mieszkanie Plus". W Krakowie powstaje 481 lokali
"Mieszkanie Plus". W Krakowie powstaje 481 lokali
fot. Piotr Guzik / / FORUM

Przedsięwzięcie w ramach Mieszkania Plus w Krakowie jest drugą co do wielkości, po Katowicach, realizacją w Polsce. To także kolejny projekt powstający we współpracy z firmą deweloperską. Buduje go spółka Bartla Development i PFR Nieruchomości.

Pierwsze w Krakowie osiedle Mieszkanie Plus powstaje na Klinach w południowej części miasta. Na 3,5-hektarowej działce przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej usytuowano osiem czterokondygnacyjnych budynków, które pomieszczą 481 mieszkań o średnim metrażu 46 m kw.

W krakowskiej inwestycji zaprojektowano najwięcej mieszkań dwu i trzypokojowych, które stanowią ponad 90 proc. wszystkich lokali mieszkalnych. Najmniej będzie kawalerek - siedem. Wszystkie mieszkania będą miały balkon lub loggię. W promieniu 1000 metrów od przyszłego osiedla znajdują się sklepy, lokale gastronomiczne, apteka, poczta, żłobek i przedszkola.

Jak poinformowała w piątek Ewa Syta z biura prasowego PFR Nieruchomości, pierwszy z budynków osiągnął już niemal pełną wysokość - trwa na nim montaż więźby dachowej, co oznacza, że niebawem blok osiągnie stan surowy otwarty.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

W pozostałych budynkach powstających w ramach osiedla trwają prace związane z budową ścian zewnętrznych i wewnętrznych, klatek schodowych oraz stropów. Osiągnęły one stan surowy otwarty w około 40 proc.

Jak poinformowali przedstawiciele PFR Nieruchomości, w Krakowie, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do Mieszkań Plus będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy, polega na sprawdzeniu, czy najemca spełnia kryteria społeczne zwykle ustalone przez lokalny samorząd. Drugi to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG InfoMonitor.

Jak przypomniała przedstawicielka PFR Nieruchomości, spółka ta realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych.

„Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania” - zaznaczyła.

autor: Rafał Grzyb

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (1)

dodaj komentarz
leoto
B. dobrze. Powinniśmy więcej budować tych mieszkań bo ceny zakupu u deweloperow czy wynajem to wariactwo

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki