REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Mieszane oceny gry „Phantom Doctrine”. Akcje CFG i PlayWay mocno tanieją

2018-08-16 09:50
publikacja
2018-08-16 09:50

Gra „Phantom Doctrine” zbiera mieszane recenzje, jednak giełdowi inwestorzy są jednoznacznie rozczarowani. Akcje CreativeForge Games oraz PlayWay mocno dziś tanieją.

Mieszane oceny gry „Phantom Doctrine”. Akcje CFG i PlayWay mocno tanieją
Mieszane oceny gry „Phantom Doctrine”. Akcje CFG i PlayWay mocno tanieją

„Phantom Doctrine” to strategia turowa osadzona w realiach alternatywnej zimnej wojny lat 80. W ramach 40-godzinnej kampanii w trybie jednoosobowym, gracz staje na czele sekretnej organizacji i stara się zapobiec globalnemu spiskowi, rekrutując agentów w CIA i KGB, zdobywając tajne informacje i eliminując wrogów przy użyciu rozmaitych środków. Porównywana do kultowej serii XCOM gra posiada także tryb wieloosobowy. Premiera gry na PC i konsole miała miejsce 14 sierpnia (po zakończeniu sesji giełdowej).

Producentem gry jest notowana od trzech miesięcy na NewConnect spółka CreativeForge Games. Jej głównym udziałowcem (47,81 proc.) jest growy potentat z GPW, spółka PlayWay. Przed wydaniem „Phantom Doctrine”, polska firma wydała dwie inne gry strategiczne: „Hard West” (2015) oraz „Ancient Space” (2014).

Obecnie wersja gry na komputery PC w agregującym recenzje serwisie Metacritic ma 79 punktów na 100 możliwych. Spośród 12 branżowych recenzji 8 uznano za pozytywne, a 5 za mieszane. Rozrzut w ocenach jest jednak spory – np. IGN ocenił grę na 7,4/10, GameSpot na 9/10, PC Gamer na 62/100, a Strategy Gamer na 5/5. W serwisie Steam dostępnych jest natomiast blisko 300 opinii samych graczy, z czego za pozytywne uznać można 62 proc.

Bardziej jednoznaczna jest natomiast reakcja inwestorów. Akcje CreativeForge Games tanieją dziś o blisko 30 proc. przy obrotach dobijających do miliona złotych. Inwestorzy zdecydowanie spodziewali się po premierze więcej, ponieważ zaledwie dwa tygodnie temu kurs spółki został wywindowany do historycznego maksimum (53 zł).

Mocno przeceniony jest dziś także PlayWay (-6 proc.), którego przecena po „Phantom Doctrine” oddala od wspięcia się na poziom poprzedzający mocny spadek po źle przyjętej grze „Agony”, która premierę miała pod koniec maja.

Wzmożona dyskusja inwestorów na temat gry "Phantom Doctrine" trwa na forach poświęconych CreativeForge Games oraz PlayWay.

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
JankoInwestor
Trochę nieaktualna ta wiadomość.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki