Najpierw Agora, teraz inne media tną wynagrodzenia

Na początku tygodnia Agora poinformowała o rozpoczęciu rozmów ze stroną pracowniczą na temat obniżek wynagrodzeń o 20 proc. i zwolnień grupowych. Drastycznie płace ma ciąć również Polska Press Grupa - dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl

(fot. Karolis Kavolelis / Shutterstock)

Zarząd Polska Press Grupy spotkał się ze stroną związkową i trwają obecnie rozmowy o czasowym obniżeniu pensji pracowników. Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl, zarząd proponuje czasowe obniżki sięgające 30-40 proc. w przypadku najlepiej zarabiającym. Według początkowych założeń niższe pensje będą wypłacane do września. 

Również Gremi Media rozważa różne scenariusze w związku z koronawirusem. Jak podaje WM, wydawca "Rzeczpospolitej" i Parkietu" rozważa obniżenie wynagrodzeń. - Przyglądamy się sytuacji i rozważamy różne scenariusze, a decyzje będą zapadały po świętach - informuje WM Martyna Wasilewska z biura prasowego Gremi Media.

Agora natomiast na początku tygodnia podała, jak koronawirus wpłynie na spółkę"Negatywny wpływ pandemii koronawirusa na działalność Goldenline oraz brak obiektywnej możliwości poprawienia sytuacji finansowej spółki w przewidywalnym terminie spowodowały podjęcie przez zarząd spółki zdecydowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym istotne zmniejszenie zatrudnienia w Goldenline" - podano w komunikacie.

WS

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 59 1a2b

Może jojąkała w końcu zniknie.

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
29 74 and00

Może do Sorosa po pieniążki, przecież tak ładnie pracują i urabiają część społeczeństwa?
Nagroda, najlepiej w srebrnych monetach się należy

! Odpowiedz
17 12 xxpp

Srebrne monety dla mediów to domena Srebrnej.

! Odpowiedz
0 6 and00 odpowiada xxpp

Miałem na myśli bardziej antyczne źródła, zresztą rodacy Sorosa to już 2000 lat temu przerabiali

! Odpowiedz
18 89 debordian

Można jedynie powiedzieć: w końcu. Poziom serwisów Agory (nie mówię konkretnie o wyborczej) był od dawna dramatyczny. Sami sobie zgotowali ten los. Kto wchodził na sport peel, ten wie o czym mówię.

! Odpowiedz
99 86 smallsaver

Kur Wizji to nie dotyczy, w końcu są 2 miliardy do podziału, nie licząc opłat za abonament.

! Odpowiedz
53 57 pstrzezek

skąd tyle czerwonych łąpek jak tylko ktoś skrytykuje TVP? bo nie wierzę że mamy tu na bankierze tylu zwolenników topornej propagandy

! Odpowiedz
2 5 (usunięty) odpowiada pstrzezek

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
10 25 sammler odpowiada pstrzezek

Zanim mnie zminusujecie, napisze, ze z TVP oglądam tylko TVP Kultura i rzadko TVP Historia. Nie mam pojęcia, co nadaje TVP1 czy TVP Info (wiem tylko, ze są)...

Może dlatego, ze Kurski nie jest już prezesem i to określenie jest cokolwiek nieaktualne?

Może dlatego, ze jednak obowiązek opłacania abonamentu nie został zniesiony, a dochody z niego uwzględnia biznesplan TVP (m.in. ograniczenie liczby reklam, z których finansują się telewizje prywatne)?

Wiem, że widzicie to tak, że to wsparcie propagandy - i pewnie tak jest. Ale to telewizja publiczna - zawsze tak będzie. Jak będzie "ciepła woda w kranie", to może indoktrynacji będzie na antenie mniej, za to więcej głupawych kabaretów i lasujących mózgi seriali. To lepiej? Wpływ na umysły oglądaczy - jak sądzę - podobny.

Piszę to cały czas: nie byłoby tej dotacji, gdyby ludzie płacili abonament. A ludzie płaciliby abonament, gdyby Tusk nie wezwał publicznie do jego niepłacenia. I nie interesuje mnie to, że u władzy jest akurat PiS (bo po ostatnich decyzjach rządu życzę im, by jak najszybciej władzę oddali). Ale nie można dyskutować na poważnie, ignorując podstawowe fakty.

W UK czy BDR (RFN) abonament jest nie tylko wysoki, nie tylko obowiązkowy, ale też zasadniczo niekwestionowany. WIEM - TVP daleko do BBC (choć bardzo dużo produkcji BBC udostępnia). Ale też BBC ma znacznie ułatwione zadanie, bo spory parlamentarne w UK stoją na zdecydowanie wyższym poziomie (o ile premierem nie jest akurat fikuśny stand-uper). To przecież Wielka Brytania "zaraziła" ideą parlamentaryzmu sporą część świata, która na tym systemie oparła swoje rządy.

U nas to jest poruta. Przypadkowi politycy, w większości karierowicze a nie społecznicy. A społeczeństwo nie wyrobione politycznie. No więc tak to, a nie inaczej w TVP wygląda.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.