Masz za drogie konto w PKO BP? Teraz możesz zmienić pakiet na tańszy za darmo

analityk Bankier.pl

PKO Bank Polski oferuje swoim klientom kilka pakietów rachunków osobistych. Mają podobny zakres usług, ale są zróżnicowane cenowo. Jeśli uważasz, że płacisz za rachunek za dużo, możesz zmienić taryfę na tańszą. Teraz za darmo.

W tabeli opłat i prowizji PKO Banku Polskiego przy pozycji „zmiana rachunku z prowadzonego w ramach wyższego pakietu na niższy pakiet” widnieje kwota 50 zł. Jest to tak zwana opłata antymigracyjna. Co jakiś czas banki wprowadzają nowe konta osobiste o parametrach znacznie atrakcyjniejszych niż te ze starej oferty. By dotychczasowi klienci nie uciekali, stosowane są opłaty mające zniechęcić do przesiadki na nową taryfę.

Okazuje się, że mimo informacji zamieszczonej w tabeli opłat, obecnie opłata antymigracyjna w PKO BP nie jest naliczana. - PKO Bank Polski nie pobiera obecnie opłaty za zmianę rodzaju rachunku z zachowaniem dotychczasowego numeru – poinformował nas Roman Grzyb z biura prasowego banku.

Za niektóre pakiety trzeba słono płacić
Za niektóre pakiety trzeba słono płacić

Jeśli uznamy, że nasze konto jest za drogie, możemy zmienić taryfę na tańszą, zachowując dotychczasowy numer rachunku i wszystkie ustawienia. Taka operacja będzie wymagała wizyty w placówce.

Czy gra jest warta zachodu? Przykładowo „stare” Superkonto PKO BP kosztuje 6,90 zł miesięcznie, a karta do rachunku to dodatkowe 3,50 zł. Miesięcznie daje to 10,40 zł. W skali roku 124,80 zł. Tymczasem klienci korzystający z Konta za Zero aktywnie nie ponoszą żadnych kosztów.

O tym, jak banki "strzygą" starych klientów, dbając tylko o przyjście nowych, pisaliśmy w artykule "Strzyżeni. Stali klienci banków płacą znacznie więcej".

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~Łukasz08

Łoooooooo widzę, że się zmienia. Ciekawe czy to nie bujda na resorach. Już kiedyś miało być bez opłat. Kilka razy zmieniłem konto, ale chyba najbardziej chyba wkurzały mnie opłaty właśnie w PKO. Zdzierali za wszystko... W końcu wkurzyłem się i całkiem przypadkowo przeszedłem do Orange Finanse. Obiecali darmowe konto i takie faktycznie jest. I cieszę się, że ten przypadek wystąpił. :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 ~jaś

warto założyć konto w jeszcze innym banku i przelewać pomiędzy nimi po 1000 lub 1500 /mc a kartę trzymać tam gdzie taniej, lub zamiast karty korzystać na razie z darmowych transakcji i bankomatów z BLIK. A jak PKO zabierze jeszcze więcej przenieś dochody na te drugie konto i rozwiązać umowę z PKO BP.

! Odpowiedz
5 9 ~Miriam50

Ja ma konto za zero i potracenie co miesiac 6,90. Wiec jakie to za zero?

! Odpowiedz
3 2 ~kol

Dokładnie i jeszcze 4,90 za karte.

! Odpowiedz
1 3 ~Echo0147

Przeczytaj umowę rachunku. Idź do banku do doradcy wszystko ci powie o twoim konkretnym koncie. A tu nie siej paniki. Bo zapewne nie spełniasz jakiegoś warunku umowy. Tyle

! Odpowiedz
5 1 ~SWD

A ja mam BZ z NAW. I płacę 0 zł / miesiąc. Bank Ziemski z Notarialnym Aktem Własności.

! Odpowiedz
9 12 ~jalib

Jakie konto za zero? Zwykle naciaganie bankierskie PKO BP. Placisz za konto, za użycie kodu i za nieużycie karty.

! Odpowiedz
1 0 ~Echo0147

Przeczytaj umowę rachunku. Idź do banku do doradcy wszystko ci powie o twoim konkretnym koncie. A tu nie siej paniki. Bo zapewne nie spełniasz jakiegoś warunku umowy. Zapoznaj się z całą taryfą nie tylko jednego banku, tylko wielu i oczy ci wyjdą na zewnątrz. Jakie są opłaty. Taka jest szara rzeczywistość. Banki tym bardziej zagraniczne muszą mamusi dawać zyski a nie ochłapy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~poikpo

Magiczne słowo "obecnie", czyli w wchwili udzielenia wywiadu. Jak jest teraz to hgw...

! Odpowiedz
0 2 ~ikujythr

Jak jest w atabeli opłat, to pewnie mogą naliczyć z opóźnieniem.. jak i się zachce . Jest w tabeli, tzn, że to cena i tyle.

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl