REKLAMA

Masz stary telefon? Pożegnaj się z apką mBanku

Wojciech Boczoń2024-02-08 08:26, akt.2024-02-08 08:30analityk Bankier.pl
publikacja
2024-02-08 08:26
aktualizacja
2024-02-08 08:30

mBank wydał komunikat, w którym informuje o planowanych zmianach w dostępie do aplikacji mobilnej. Wynika z niego, że wkrótce program przestanie działać na starszych telefonach z systemami iOS w wersji niższej niż 16 i Android niższej niż 8.

Masz stary telefon? Pożegnaj się z apką mBanku
Masz stary telefon? Pożegnaj się z apką mBanku
fot. Milosz Kubiak / / Shutterstock

mBank argumentuje, że chodzi o kwestie bezpieczeństwa użytkowników. Zmiany obejmą zarówno użytkowników iPhone’ów, jak i telefonów działających na systemie Android. Wkrótce bank przestanie wydawać aktualizacje dla iOS w wersjach starszych niż 16. Dokładną datę przekaże w odrębnej komunikacji. Zmiany obejmą też „androidowców”. Na przełomie kwietnia i maja bank wyłączy działanie aplikacji na systemach w wersji niższej niż 8.

Bank zaleca zaktualizowanie systemów do najnowszych wersji. W przypadku starszych telefonów może to być jednak problematyczne, bo producenci nie wypuszczają już aktualizacji. Obecnie najnowsza wersja systemu operacyjnego na iOS ma numer 17, z kolei w przypadku Androida jest to 14. Wersja 8, czyli Oreo pojawiła się na rynku w 2017 roku, więc działa z reguły na dość starych modelach smartfonów.

Klienci mBanku, którzy korzystają ze starszych telefonów muszą więc pomyśleć o zmianie urządzenia. W innym wypadku za kilka miesięcy mogą stracić dostęp do aplikacji mobilnej.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r. Telefon: 796 099 932

Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
carlito1
NOKIA 3310 będzie telefonem przyszłości
szprotkafinansjery
Android 8? Jaki zabytek trzeba mieć, by go używać? Mój zapasowy Sony sprzed siedmiu lat miał już Androida 9 (w ramach aktualizacji, ale miał)
wnr
A ja się pożegnam nie tylko z apką, ale z całym mBankiem...a telefon zostanie
bartek_kaboom
Najnowszą wersją Androida jest 14, a nie 13.
wboczon
Poprawiłem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki