REKLAMA
WEBINAR

Mastercard będzie rozliczać transakcje w kryptowalutach

2021-02-11 08:36
publikacja
2021-02-11 08:36

Organizacja płatnicza Mastercard zamierza obsługiwać rozliczenia dokonywane za pomocą kryptowalut. Jak donosi serwis Coindesk, akceptanci będą mogli otrzymywać płatności bezpośrednio w cyfrowych walutach jeszcze w tym roku.

Mastercard będzie rozliczać transakcje w kryptowalutach
Mastercard będzie rozliczać transakcje w kryptowalutach
/ Pexels

Mastercard ma zamiar umożliwić rozrachunek transakcji dokonywanych w swojej sieci za pomocą kryptowalut, informuje serwis Coindesk powołując się na nieoficjalne źródła. Oznacza to, że akceptanci będą mogli otrzymywać należność w wygodny dla nich sposób, bez użycia oficjalnych walut, jeśli zdecydują się na taką formę, a ich klienci będą gotowi dokonywać płatności za pomocą cyfrowych tokenów.

Firma nie poinformowała o szczegółach rozwiązania, w tym terminach wdrożeń i liście obsługiwanych kryptowalut. Nie wiadomo także, czy wśród akceptowanych tokenów znajdzie się bitcoin. Kryptoaktywa „kandydujące” do obsługi w sieci Mastercard oceniane będą w oparciu o dokument przygotowany przez organizację – „Principles for Blockchain Partnerships”.

Mastercard od wielu lat poszerza kompetencje związane z obsługą kryptowalut. Jak informuje Coindesk, firma posiada 89 patentów dotyczących technologii blockchain, a w kolejce na rejestrację oczekuje kolejnych 285 rozwiązań.

Przypomnijmy, że deklarację poszerzenia zakresu usług związanych z kryptowalutami złożył niedawno inny globalny gracz na rynku płatności – PayPal. Również organizacja Visa wskazała niedawno, że w przyszłości zamierza włączyć do cyfrowe aktywa do swojej sieci. „Nasza strategia zakłada współpracę z dostawcami portfeli i giełdami, aby umożliwić użytkownikom zakup kryptowalut i ich wypłatę na rachunki Visa”, wskazał CEO Visa Al Kelly podczas ostatniej konferencji wynikowej.

MK

Źródło:
Tematy
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
adrian76
Chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że przy sprzedaży kryptowaluty lub zamiany za towar trzeba zapłacić podatek dochodowy od wzrostu wartości. Do pizzy się może US nie doczepi, ale poważniejsze wydatki będą musiały zostać jakoś rozliczone. Powodzenia!
killgore
A jak wymienisz PLN na USD i pojedziesz zrobić zakupy w USA w czasie spadku kursu PLN to też płacisz podatek? Przecież „zarobiłeś”
itso_promocja_pionka
no i po takiej informacji zaczął bym podejmować pewne kroki nad zmianą parytetu zamiast się pierdołami frankowymi zajmować

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki