REKLAMA

PayPal wejdzie mocniej w kryptowaluty

2021-02-04 09:45
publikacja
2021-02-04 09:45

Już pod koniec tego kwartału amerykańscy użytkownicy PayPal będą mogli wykorzystać kryptowaluty jako źródło pieniądza podczas zakupów. Firma podzieliła się także efektami wdrożenia nowych funkcji i zapowiedziała poszerzanie oferty, w przyszłości także o CBDC.

PayPal wejdzie mocniej w kryptowaluty
PayPal wejdzie mocniej w kryptowaluty
fot. Wit Olszewski / / Shutterstock

„Wszyscy wiemy, że system finansowy w obecnym kształcie jest przestarzały. Możemy sobie wyobrazić przyszłość, w której transakcje zajmują kilka sekund, a nie dni. Przyszłość, w której operacje są tańsze, a w cyfrowej gospodarce mogą uczestniczyć wszyscy, a nie tylko zamożniejsi. Ponosimy znaczące wydatki na inwestycje w część biznesu odpowiedzialną za obsługę kryptowalut, technologii blockchain i cyfrowych walut i chcemy kształtować taką bardziej inkluzywną przyszłość”. Taką deklarację złożył podczas spotkania z analitykami CEO PayPal Daniel Schulman.

Omawiając wyniki firmy w 2020 r., Schulman wskazał, że użytkownicy, którzy korzystają z funkcji związanych z kryptowalutami w portfelach PayPal dwukrotnie częściej logują się do aplikacji niż pozostali klienci. Jeszcze w tym kwartale firma planuje wprowadzenie nowych opcji. Rozpocznie się proces udostępniania funkcji finansowania zakupów z salda kryptowalut (staną się one kolejnym źródłem pieniądza po kartach płatniczych, rachunkach bankowych i przedpłaconym saldzie).

W najbliższych miesiącach obsługę kryptowalut ma otrzymać także aplikacja Venmo, popularne w USA narzędzie do rozliczeń pomiędzy osobami fizycznymi. W tym samym czasie planowane są pierwsze wdrożenia obsługi kryptowalut w portfelu PayPal na rynkach innych niż amerykański. Przypomnijmy, że funkcja ta pojawiła się do tej pory wyłącznie w USA – zadebiutowała w listopadzie 2020 r.

 Schulman podkreślił, że to dopiero początek ekspansji firmy w świecie cyfrowych aktywów. PayPal będzie „współpracował ręka w rękę z regulatorami rynku”, aby poszerzyć swoją ofertę o nowe formy płatności. Zasugerował również, że w przyszłości możliwa będzie integracja z cyfrowym pieniądzem banku centralnego (CBDC), jeśli innowacja ta trafi na rynek i zostanie przez niego zaakceptowana.

MK

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (3)

dodaj komentarz
arnie5
Dlaczego ze złodziejskiego PayPala nie wolno wypłacić Euro na polski rachunek?
Co?
bankster-kreator
Tym akcentem właśnie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie hossy na kryptowalutach.
ketoza
Nieoficjalnie hossa trwa od marca 2020 bo wtedy część poważnych uczestników rynku zrozumiała do czego doprowadzą działania okołowirusowe rządów.

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki