REKLAMA

Marcin Król nowym konsulem RP w Berlinie

2022-01-19 16:02
publikacja
2022-01-19 16:02
Marcin Król nowym konsulem RP w Berlinie
Marcin Król nowym konsulem RP w Berlinie
/ Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Marcin Król został nowym konsulem RP w Berlinie. Wśród swoich najważniejszych zadań dyplomata wymienia w rozmowie z PAP m.in. wzmocnienie pozycji Polaków w Niemczech oraz dbanie o miejsca pamięci - chciałby, tam gdzie jest to możliwe, imiennego upamiętnienie polskich ofiar III Rzeszy.

"Zadań mam ogrom" - informuje PAP Marcin Król - "ale moje priorytety w bieżącym roku obejmują konsolidację różnych środowisk polonijnych wokół zasadniczych celów, przede wszystkim wzmocnienia pozycji Polaków w Niemczech, działania na rzecz promocji języka polskiego, zwiększenia jego obecności w miejscowym systemie szkolnym oraz wspierania stowarzyszeń polonijnych w tym zakresie".

Ważna będzie także współpraca "z organizacjami polonijnym na rzecz krzewienia kultury i wsparcie sportu polonijnego, również jako atrakcyjnej oferty dla młodej Polonii".

Wśród spraw priorytetowych Król wymienia również dbanie o "miejsca pamięci', a tam "gdzie jest to możliwe imienne upamiętnienie polskich ofiar III Rzeszy".

Jednym z zadań nowego konsula bezie także "usprawnienie pracy urzędu do czasu przeniesienia konsulatu do nowego obiektu" (planowanego na 2023 rok).

Nowy konsul jest doświadczonym dyplomatą, specjalistą od spraw niemieckich. Poprzednio pracował m.in. w Bernie i w Monachium. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonuje się sportem, historią i nowoczesnymi technologiami - informuje Ambasada RP w Berlinie.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka na świecie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki