REKLAMA
JUŻ JUTRO

14. emerytura na stałe? Maląg: Trwają prace

2022-08-04 13:17
publikacja
2022-08-04 13:17
14. emerytura na stałe? Maląg: Trwają prace
14. emerytura na stałe? Maląg: Trwają prace
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Trwają prace nad ustawą wprowadzającą 14. emeryturę na stałe. Będziemy szli w tym kierunku – powiedziała PAP.pl minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że ostateczny kształt projektu ustawy zostanie przedstawiony na początku 2023 r.

Minister pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w czwartek w Studiu PAP pytana, co z pracami nad ustawą o 14. emeryturze, która miałaby być świadczeniem stałym, poinformowała, że "oczywiście prace nad taką ustawą trwają".

"Ostateczny model i kształt pokażemy opinii publicznej i przedstawimy do prac rządu na początku 2023 r. (...) Będziemy szli w tym kierunku, że może 14. emerytura będzie na stałe" – powiedziała minister.

Maląg przypomniała, że dziś seniorzy mogą liczyć na finansowe wsparcie państwa – 9 mln emerytów dostanie 14. emeryturę, wypłaty ruszą 25 sierpnia i w sumie wyniosą ponad 11 mld zł. Dodała, że nie trzeba składać żadnych wniosków, aby dostać 14. emeryturę. "To jest proces automatyczny, wsparcie dla emerytów w tym trudnym czasie" – podkreśliła.

"Zależy nam przede wszystkim na tym, by polityka senioralna była oparta na silnym wsparciu, także finansowym" – powiedziała.

Szefowa MRiPS przypomniała, że w poprzednim roku 14. emerytura wypłacana była w IV kwartale roku. "W tym roku dlatego właśnie sierpień, bo tak szacowaliśmy, że może być szczyt inflacji, tej wysokiej inflacji spowodowanej wojną na Ukrainie i sankcjami" – powiedziała.

Cały wywiad z minister pracy i polityki społecznej Marleną Maląg jest pod adresem: https://www.pap.pl/aktualnosci/news,1389948,czternasta-emerytura-na-stale-trwaja-prace-nad-ustawa.html. (PAP)

Autorzy: Adrian Kowarzyk, Agata Zbieg

amk/ agz/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
endes
Jak nie odsuniemy ich z hukiem od władzy to zrujnują kraj!… tak samo cała tą lewacką i pzprowską opozycję!… czas na prawdziwych Polaków!
blesso
72mld zł - tyle pisowscy populiści wydali na wszystkie 13ki i 14ki ( z tegoroczną).
To koszt wybudowania elektrowni jądrowej o mocy 3-4GW ( 20% zapotrzebowania kraju na energię).
Rozdawnictwo, drożyzna i brak inwestycji - to domena pisowskich rządów.
prawnuk
A nie lepiej zamiast 19,52 składki emerytalnej i 8 składki rentowej, zrobić 23,52% emerytalnej i 4% składki rentowej? ludzie pracujący ponad 30 lat tylko na tym skorzystają.
no tak - ale elektorat pisu ma specjalne emerytury.
przynajmniej zróbcie 13 i 14 od 65 roku życia i dla rezydentów
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
salad77
Dawać 15-tkę i 16-tkę bo jest drożyzna i się należy!!! Dawać kasę i to już w tej chwili!!!! I dzieciom co najmniej po tysiąc złotych i pozostałe świadczenia NATYCHMIAST zwiększyć!!!
frugal
A tak się ZAPIERALI że to rozwiązanie TYMCZASOWE, najważniejsze to odpowiednio przygotować nastroje a "głupi lud to kupi" jak mawiał p. Kurski, prezes TVP.
Wygląda na to że RPP będzie miało co robić po powrocie z wakacji ;)
baibina
Trwają prace... czaicie to? Ileś osób sie jeszcze musi cięzko napracować zeby móc rozdać pieniadze z ZUSu innych osób! To nie jest takie proste jak zauweażyła Pani Marlenka zeby rozdać ludziom cudze pieniadze. Nad tym na prawdę trzeba się NAPRACOWAĆ! To cięzka praca rozdawanie cudzych pieniędzy! DOCEŃCIE TO!
baibina
"Ostateczny model i kształt pokażemy opinii publicznej i przedstawimy do prac rządu na początku 2023 r" Widzicie to ile to pracy? PÓŁ ROKU ciężkiej pracy żeby móc wydać ustatawę, która będzie miała 5 linijek. Kilkaset osób musi nad tym pół roku siedzieć zeby kilka milionów mogło dostać ileś tam kilkaset wydrukowanych zł !
baibina
To są bardzo poważne sprawy, tu nie ma zartów! Jeden mały bład i ktoś dostanie o 15 zł ZA MAŁO na przykład! I co wtedy zrobi jak nie dostanie pieniedzy ktore jak powiedziała Prermierka Beata Szydło, MU SIĘ PO PROSTU NALEŻĄ? Wam sie wydaje ze to takie hop siup, że wydrukował z NBP i rozdała tu trzeba usiąść pomyśleć... Komu dać To są bardzo poważne sprawy, tu nie ma zartów! Jeden mały bład i ktoś dostanie o 15 zł ZA MAŁO na przykład! I co wtedy zrobi jak nie dostanie pieniedzy ktore jak powiedziała Prermierka Beata Szydło, MU SIĘ PO PROSTU NALEŻĄ? Wam sie wydaje ze to takie hop siup, że wydrukował z NBP i rozdała tu trzeba usiąść pomyśleć... Komu dać a komu zabrac
osiemgwiazd
Pracują nie nad tym, jak zaoszczędzić i zarobić, lecz nad tym, jak wydrukować więcej setek miliardów pustych pieniędzy i je rozdać oraz je zachachmęcić. To jest rząd prawicowy? Konserwatywny? Nawet komuniści z PZPR mieli więcej szacunku dla pieniądza i bywali aż do przesady oszczędni. Np. Gomułka to jedyny znany mi przywódca Polski,Pracują nie nad tym, jak zaoszczędzić i zarobić, lecz nad tym, jak wydrukować więcej setek miliardów pustych pieniędzy i je rozdać oraz je zachachmęcić. To jest rząd prawicowy? Konserwatywny? Nawet komuniści z PZPR mieli więcej szacunku dla pieniądza i bywali aż do przesady oszczędni. Np. Gomułka to jedyny znany mi przywódca Polski, który zostawił kraj nie tylko bez jakichkolwiek długów wewnętrznych i zewnętrznych, ale też ze skarbcem, w którym znajdowało się w 1970 roku ponad pół miliarda dolarów USA, czyli w przeliczeniu na dzisiejsze pieniądze (inflacja) co najmniej 10 miliardów USD. To m.in. z tych pieniędzy Gierek finansował wydatki konsumpcyjne i inwestycyjne w latach 1970-1975. Co ciekawe (choć to temat na inną dyskusję), za Gomułki i Gierka Polacy rozmnażali się jak szaleni i to bez żadnych finansowych zachęt.

Powiązane: Emerytura Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki