REKLAMA

Madkom z oferty prywatnej chce pozyskać ok. 2 mln zł, debiut na GPW realny w '18

2015-11-18 13:24
publikacja
2015-11-18 13:24

Notowana na NewConnect spółka informatyczna Madkom z oferty prywatnej zamierza pozyskać około 2 mln zł - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezes Grzegorz Szczechowiak. Dodał, że realnym terminem debiutu spółki na głównym rynku GPW jest rok 2018.

"Decyzja o przeprowadzeniu prywatnej emisji akcji jest podyktowana chęcią przyspieszenia wzrostu. Od początku przyszłego roku nasi klienci otrzymają dofinansowania m.in. z UE na realizację projektów" - powiedział Szczechowiak.

"Chcemy być na to gotowi. Dlatego rozwijamy nasz zespół i planujemy modernizację naszego oprogramowania, tak aby było ono lepiej skalowalne, w zależności od wielkości realizowanego projektu" - dodał.

Prezes podkreślił, że z emisji 960 tys. nowych akcji spółka chce pozyskać kwotę około 2 mln zł.

Dodał, że ewentualny debiut spółki na głównym parkiecie warszawskiej GPW najwcześniej będzie możliwy w 2018 roku.

"W tej chwili nie myślimy o takim kroku. Jeśli jednak taki temat się pojawi, to prawdopodobnie będzie to rok 2018" - powiedział.

"Spodziewam się, że przychody spółki będą wówczas odpowiednio wysokie i będzie nas stać na jakieś przejęcie i w efekcie na skokowy wzrost skali działalności" - dodał.

Szczechowiak podkreślił, że priorytetem spółki jest realizacja ogłoszonej w lutym strategii rozwoju na lata 2015-2020.

"Zakłada ona, że nasze przychody ze sprzedaży będą rosły w tempie co najmniej 20 proc. rok do roku. Chcemy, aby na przełomie 2017-2018 roku przychody z segmentu serwisowego pokrywały nasze koszty" - powiedział.

"Podstawą realizacji strategii będzie pozyskiwanie nowych klientów. W pierwszej połowie roku będziemy walczyć o zamówienia publiczne, a druga połowa roku i zapewne rok 2017 będzie przeznaczony na realizację tych zleceń" - dodał.

Podkreślił, że w sektorze samorządowym, w obszarze zainteresowania Madkomu, na I kwartał są zaplanowane przetargi o wartości 150 mln zł.

"Sektor samorządowy jest podstawą naszych przychodów, stanowi on aż 99 proc. z nich. Pozostały 1 proc. stanowi segment biznes" - powiedział.

Madkom jest dostawcą i integratorem oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. (PAP)

kam/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki