REKLAMA

Macron prognozuje "koniec ery obfitości" na świecie i "wielką zmianę"

2022-08-25 00:04
publikacja
2022-08-25 00:04

"Żyjemy u kresu ery obfitości (...) Wierzę, że to, czego doświadczamy, to wielka zmiana lub wielki przewrót" – powiedział w środę prezydent Francji Emmanuel Macron podczas posiedzenia Rady Ministrów, wieszcząc kryzysy gospodarczy i klimatyczny oraz kryzys demokracji.

Macron prognozuje "koniec ery obfitości" na świecie i "wielką zmianę"
Macron prognozuje "koniec ery obfitości" na świecie i "wielką zmianę"
fot. ERIC GAILLARD / / Reuters

Prezydent Macron przewodniczył Radzie Ministrów po zakończeniu urlopu.

"Zasadniczo żyjemy pod koniec ery obfitości, będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje ekonomiczne. To koniec produktów i technologii, które wydawały się nam wiecznie dostępne; dojdzie do przerwania łańcuchów dóbr (…) Będziemy musieli poczynić przygotowania" – stwierdził szef państwa.

Macron odwoływał się do poczucia poświęcenia Francuzów powtarzając swoje ostrzeżenia z miejscowości Bormes-les-Mimosas w piątek, kiedy to wezwał Francuzów do zaakceptowania zapłacenia "ceny za naszą wolność i nasze wartości".

Francuski prezydent zauważył również, że następuje erozja demokracji i ładu międzynarodowego i czekają nas "kryzys klimatyczny i jego konsekwencje", które "są dostrzegalne", a nawet "nowe zagrożenia", jak cyberryzyko.

"W obliczu tej wielkiej zmiany nasi współobywatele mogą reagować z wielkim niepokojem" - ostrzegł Macron.

"W obliczu takich obaw i takich wyzwań czasami łatwo jest obiecać i powiedzieć wszystko. Nie poddawajmy się tym pokusom, pokusom demagogii" – podsumował prezydent, ostrzegając również przez kryzysem rządowym we własnym kraju.

Z Paryża Katarzyna Stańko 

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (72)

dodaj komentarz
innowierca
pandemia jednak okazala sie "kamieniem milowym" NWO - ZIELONY LAD.
Juz rok temu i wczesniej szefowie rzadow krajow EU wystepowali w telewizjach mowiac to samo - ze po pandemii swiat bedzie wygladal inaczej.... itd, czyli kolejny raz teorie spiskowe staja sie rzeczywistoscia.
ministerprawdy
Plan jest prosty: zlikwidować dostatność dla mas bo jakaż jest różnica między elitą a masami skoro wszyscy mają dostatek i są szczęśliwi? Ekskluzywność staje się inkluzywna. I z tym walczą światowe elity. Lata niszczenia systemu finansowego, "pandemia" z którą wlaczono poprzez niszczenie gospodarki i teraz esencja : rozwalania Plan jest prosty: zlikwidować dostatność dla mas bo jakaż jest różnica między elitą a masami skoro wszyscy mają dostatek i są szczęśliwi? Ekskluzywność staje się inkluzywna. I z tym walczą światowe elity. Lata niszczenia systemu finansowego, "pandemia" z którą wlaczono poprzez niszczenie gospodarki i teraz esencja : rozwalania gospodarki poprzez generowanie kryzysu energetycznego. To wszystko w końcu elitom pozwoli zrealizować plan gdzie masy nie mają nic, nawet wolności.
jaszczura
Więcej konspirologii kremlowskiej! Walcie ze wszystkich dział, znaczy z tych wiarygodnych nicków: aszkenazyjski, zoomek, tecdswv4t, pikawka, kimdzonk, moshe_klotz, ehud, bankster-kreator, ministerprawdy, polonu, zenonn, baibina, trolley, eunuchy_z_ue, endes, tomkooo, prawda_, and00, ptokbentoniczny2, po_co, samsza
midas69
Zrujnowanie gospodarek "bo grypa" dało pretekst do odebrania ludziom wszytskiego przed doduk i inflację.
endes odpowiada jaszczura
Można ci tylko współczuć… nic więcej.
jaszczura odpowiada midas69
dobrze, że przypomniałeś swój nick
bankster-kreator
"kryzysy gospodarczy i klimatyczny oraz kryzys demokracji". Nazwał bym to inaczej: Kryzys inflacyjny, spowodowany dodrukiem i ekspansją kredytową, kryzys ekologiczny - przez produkcję tanich tragicznej jakości śmieci konsumenckich, kryzys hybrydy jaka rodziła się przez lata czyli: demokracjo-korpo-komuny.
jaszczura
Dziwne, twój nick nigdy nie uderza w Rosję, rubla, Putina i ruską ogigarchiczną kleptokrację.
gruking
Wielki wojownik o klimat Steven Spilberg w 2 miesiące wydal 115 tys dolarów na paliwo do swojego samolotu. Także wiecie dla kogo sie kończy era obfitości i kogo opodatkują w ramach walki ze zmianami klimatycznymi.

Powiązane: Światowa recesja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki