MZ: niewykluczone badanie przesiewowe społeczeństwa

2020-05-29 11:32
publikacja
2020-05-29 11:32

Większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że być może odbędzie się to w najbliższych miesiącach.

/ fot. Filip Błażejowski / FORUM

Andrusiewicz na konferencji prasowej przypomniał, że "jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem".

Dlatego – wyjaśnił – "większość państw świata, również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych społeczeństwa, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem".

"Mamy zakupione testy serologiczne, nie wykluczamy też badania testami antygenowymi, żeby sprawdzić to populacyjnie" – podkreślił Andrusiewicz.

"Zakładam, że w najbliższych miesiącach takie badanie przesiewowe odbędzie się w Polsce" – powiedział i ocenił, że to jest wskazane. "Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych tygodniach" – dodał.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce dotąd u 22 964 osób, z których 1043 osoby zmarły. (PAP)

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (25)

dodaj komentarz
ravauw
Przeciez nie ma testow, ktory wykrywaja czy czlowiek przeszedl Covida-19. Sa tylko testy, ktory wykrywaja czy czlowiek posiada przeciwciala IGg, IGm, i IGa, a to nie jest to samo, zaloze sie ze wiekszosc tu obecnych ma te przeciwciala, lub raz w zyciu je wyksztalcila (nie ma jak tego sprawdzic) przechodzac sezonowe Przeciez nie ma testow, ktory wykrywaja czy czlowiek przeszedl Covida-19. Sa tylko testy, ktory wykrywaja czy czlowiek posiada przeciwciala IGg, IGm, i IGa, a to nie jest to samo, zaloze sie ze wiekszosc tu obecnych ma te przeciwciala, lub raz w zyciu je wyksztalcila (nie ma jak tego sprawdzic) przechodzac sezonowe przeziebienie.
potiomkin
To dopiero zaczną się zarażenia: covid, żółtaczka, sepsa i cały syf, który można złapać w szpitalach i ambulatoriach. Udało mi się dociągnąć starości tylko dlatego, że trzymałem się zawsze z dala od polskiej służby zdrowia.
karbinadel
Dokładnie. Tej wiosny ogólna liczba zgonów jest wyraźnie mniejsza niż w latach poprzednich, bo przez trzy miesiące ludzie trzymali się dala od szpitali :)
infinum odpowiada karbinadel
To byłoby śmieszne, gdyby nie było przerażająco prawdziwe.

Jednym słowem polskie społeczeństwo najbardziej by skorzystało, gdyby publiczną służbę zdrowia zupełnie zlikwidować.

Jakkolwiek brzmi to absurdalnie, to de facto byłoby to działanie racjonalne, bo oparte na twardych danych.
wiolka1
Tymi testami które nie nadają się do diagnozowania i dają fałszywy pozytywny wyniki??
Czy oni nas mają za inbecylów?

https://www.bankier.pl/konto/aktywacja/Rcsr2AFCLinO5n3nCQbLfm25mlYGeM3ZA
fakpejsy
Cdc na swojej srtonie napisalo ze smiertelnosc tego wirusa wynosi 0.26% !
znawca_inwestor
No i co wielkie czipowanie populacji next! Plan Gatesa po czipowaniu ludnosci jest sukcesywnie wprowadzany.
dziki_losos
Na szczęście w Anglii da się już kupić neutralizator 5G (5GBioShield), który harmonizuje pole elektryczne. Działa bez ładowania w trybie pasywnym z zasięgiem około 5 metrów, jednak można rozszerzyć go do 20m, podłączając źródło zasilania przez USB lub kładąc obok włączonego smartfona. Kosztuje jedyne 283 Na szczęście w Anglii da się już kupić neutralizator 5G (5GBioShield), który harmonizuje pole elektryczne. Działa bez ładowania w trybie pasywnym z zasięgiem około 5 metrów, jednak można rozszerzyć go do 20m, podłączając źródło zasilania przez USB lub kładąc obok włączonego smartfona. Kosztuje jedyne 283 funty.

Do skuteczności produktu przekonuje fakt, że, jak twierdzi producent, to jedyne urządzenie na rynku z technologią "PROPRIETARY HOLOGRAPHIC NANO-LAYER TECHNOLOGY", a do tego polegające na prawach natury odkrytych przez Dr. Ilija Lakicevic, Res. Prof., pioniera fizyki Nowych Energii.

(Tak, to urządzenie naprawdę istnieje i kosztuje 283 GBP, i ma tyle samo sensu, co komentarz powyżej...)
jes odpowiada dziki_losos
Po co aż tyle wydawać. W USA możesz kupić krem zabezpieczający przed 5G. Działa, a na pewno dla sprzedającego bo zarobił już pół miliona $ :)
kondor_plus
No no, wystarczył tylko miesiąc i pis nagle zauważył że należy jednak badać przesiewowo pewne zagrożone grupy - bo zapewne o to chodzi...
To i tak szybko, no ale wiadomo że na horyzoncie wybory to trzeba jakoś podkolorować swoją koszmarną i chaotyczną strategię.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki