REKLAMA

MRPiT pracuje nad wydłużeniem ferii i wakacji, a tym samym sezonu turystycznego

2020-11-20 12:20
publikacja
2020-11-20 12:20
MRPiT pracuje nad wydłużeniem ferii i wakacji, a tym samym sezonu turystycznego
MRPiT pracuje nad wydłużeniem ferii i wakacji, a tym samym sezonu turystycznego
fot. Elisabeth Fossum / / Pexels

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii prowadzi prace nad wydłużeniem ferii i wakacji, by rozciągnąć w czasie możliwość organizowania wypoczynku, co pozwoli zmniejszyć ryzyko zachorowań na Covid-19 - poinformował wiceszef resortu Andrzej Gut-Mostowy. Propozycje są na razie we wstępnej fazie prac.

"To byłoby zasadne, by wydłużyć ferie zimowe, by nie było nakładania się grup. Takie sugestie na pewno wystosujemy z naszego departamentu do Rady Ministrów [...]. Jeżeli się okaże, że do wakacji nie mamy istotnego poprawiania się epidemii, to jakieś formy rozszerzenia wakacji, by sezon turystyczny nie kumulował się tylko i wyłącznie w sierpniu i II poł. lipca, byłyby elementem komfortu wypoczynku i zmniejszenia ryzyka zachorowań" - powiedział wiceminister w rozmowie z portalem Money. pl.

Dodał, że resort analizuje kilkadziesiąt wariantów i jest zbyt wcześnie na ujawnienie szczegółów.

W przyszłym tygodniu Gut-Mostowy ma rozmawiać na temat ferii i wakacji z szefem resortu rozwoju i pracy Jarosławem Gowinem. (PAP Biznes)

tus/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
hfjdj
Wydłużanie jest głupie. Wystarczy poprzesuwać w różnych szkołach. Jedni Czerwiec-Lipiec, drudzy Sierpień-Wrzesień. Ale jak się w główce oleum nie ma.
artureg
właśnie to planują tylko ktoś słabo to opisał
dlaczego_nie odpowiada artureg
To tak hak s Niemczech...,, jakoś się nie dziwie.
PiS to jawna opcja niemiecka
wwojtekw
Proponuje sprawdzić kim jest pan Gut-Mostowy, z jaką branżą jest powiązany od lat i skąd czerpie pieniądze. Przy okazji warto też sprawdzić w jakich partiach on się już obracał bo było tam chyba wszystko co dostępne.
alberto2020
Tutaj jest pewna niekonsekwencja w podejściu. Rząd chce wydłużyć okres ferii żeby zmniejszyć kumulację ludzi w tym samym miejscu i czasie ale jednocześnie nie pozwala znieść czasowo ograniczenia handlu w niedziele. A przecież tutaj zamiast weekendowej kumulacji piątek-sobota byłoby zasadne pozwolić robić zakupy piątek-Tutaj jest pewna niekonsekwencja w podejściu. Rząd chce wydłużyć okres ferii żeby zmniejszyć kumulację ludzi w tym samym miejscu i czasie ale jednocześnie nie pozwala znieść czasowo ograniczenia handlu w niedziele. A przecież tutaj zamiast weekendowej kumulacji piątek-sobota byłoby zasadne pozwolić robić zakupy piątek-niedziela co jest bardziej bezpieczne
jes
Ważne aby nauczyciele mieli płacone a wakacje i ferie mogą trwać cały rok. Jeszcze trzeba im dołożyć dodatek w ramach rekompensaty za siedzenie w domu.
Głupi, niedouczony naród to marzenie dla pisu i Nieinternowanego.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki