REKLAMA

MRPiPS: bezrobocie w marcu wyniosło 10 proc.

2016-04-07 16:15
publikacja
2016-04-07 16:15

W marcu 2016 roku bezrobocie spadło o 0,3 pkt. proc. i wyniosło 10 proc. - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jak podkreśliło, tak dobrego wyniku w tym miesiącu nie było od 25 lat.

fot. Puls Biznesu / / FORUM

Z danych resortu wynika, że na koniec marca 2016 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było 1 mln 602,2 tys. osób. To o 50,4 tys. osób mniej niż w końcu lutego.

"Spadek bezrobocia to świetna wiadomość zarówno dla pracowników, poszukujących pracy, jak i pracodawców. To ważny sygnał, że sytuacja gospodarcza jest coraz lepsza, a firmy chcą zatrudniać" powiedziała, cytowana w komunikacie ministerstwa, Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny pracy i polityki społecznej.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach. Według danych MRPiPS liczba bezrobotnych najbardziej zmniejszyła się w lubuskim (o 5,5 proc.), zachodniopomorskim (o 5,2 proc.) oraz pomorskim (o 3,6 proc.).

Poprawę - dodał resort - widać też w liczbie zgłaszanych do urzędów pracy przez pracodawców wolnych miejsc pracy. W marcu było ich więcej o 6,5 proc. niż w lutym (138,6 tys. zgłoszonych miejsc).

Stopa bezrobocia w porównaniu do marca ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,5 punktu procentowego - z 11,5 proc. w końcu marca 2015 r. do 10 proc. w końcu marca 2016 r. W ciągu ostatnich 25 lat nie było tak niskiego bezrobocia w marcu jak w tym roku - dodał resort. (PAP)

zab/ son/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
spadek bezrobocia da kopa gospodarce raczej w okresie długofalowym, doświadczenie nowozatrudnionych, ich rozwój, budownictwo, inwestycje, spozywcze i gastronomia, choć wiekszosc nowo zatrudnionych to młodsi i długotrwale bezrobotni, ale ten rynek zacznie rowniez napedzac gospodarke
~lkjlk
wczoraj na interii czytałem że to sukces i najniższy od 25 lat ;) dlatego tak intensywnie czytam interię :) bo lubię się śmiać ...
~Oj_Ludzie
Jakie bezrobocie 10% ? Dopiero co przeczytałem tu na łamach Bankiera, że brak ludzi do pracy w Polsce spowoduje konieczność otwarcia granic wschodnich dla ukraińców. Ktoś tu kręci.
~dskd
bo to jest bezrobocie rejestrowane....kolego w rzeczywistości jest inaczej
~lkjlkj odpowiada ~dskd
w rzeczywistości wszyscy pracują i bezrobocia nie ma. zobaczysz jak wprowadzą bezpłatną opiekę zdrowotną dla każdego polaka. ;)
~lkjlk odpowiada ~lkjlkj
mało tego - wszyscy zarabiamy średnią włącznie z psem na spacerze ;)
~hę
A jaka skuteczność i wydajność nagradzana premiami wywalania na akord ludzi z rejestrów bezrobotnych?
~s6
Gdyby ludzie przechodzili na emeryturę w wieku 60 lat, to bezrobocie byłoby 5%. Starzy zwalnialiby stanowiska i każdy młody miałby pracę. Jakby wprowadzili zakaz zatrudniania emerytów na państwowych etatach to bezrobocie obniżyłoby się z 1%.
~lkjlkj
sukces - od miesięcy mamy 10 % i teraz też 10 % - spektalularny rozwój gospodarczy mamy...

:) :)
~niby_dobrze
A kiedy będzie jak w Japonii, gdzie bezrobocie sięga 3 %?

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki