REKLAMA
ZAGŁOSUJ

MOSTALZAB: Otrzymanie pisma w sprawie rozwiązania kontraktu

2021-11-18 11:45
publikacja
2021-11-18 11:45
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 43 / 2021
Data sporządzenia: 2021-11-18
Skrócona nazwa emitenta
MOSTALZAB
Temat
Otrzymanie pisma w sprawie rozwiązania kontraktu
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Mostostal Zabrze S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 17 listopada 2021 r. w godzinach wieczornych Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A. – spółka zależna Emitenta (MZRP) otrzymała od podmiotu krajowego z branży chemicznej („Zleceniodawca”), pismo pn. „Notice of Termination”, dotyczące umowy na dostawę i montaż orurowania w ramach projektu dotyczącego budowy hali produkcyjnej nowego materiału dla ogniw akumulatorowych, o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 10/2021 z dnia 11 marca 2021 r., a następnie w raporcie bieżącym nr 35/2021 z dnia 14 października 2021 r. („Umowa”).

W wymienionym piśmie Zleceniodawca oświadczył, że rozwiązuje przedmiotowy kontrakt korzystając z uprawnienia do rozwiązania Umowy w każdym czasie bez podania przyczyny oraz wskazał, że MZRP otrzyma wynagrodzenie i pokrycie kosztów zgodnie z odpowiednimi postanowieniami Umowy.

W ocenie Emitenta oświadczenie Zamawiającego związane jest z wycofaniem się przez Zamawiającego z prowadzenia działalności produkcyjnej dot. ogniw akumulatorowych, o czym można wnioskować z dostępnych informacji medialnych.

Aktualnie trwa ocena prawna otrzymanego oświadczenia oraz szacowanie skutków finansowych zaistniałej sytuacji. Na chwilę obecną zawansowanie robót MZRP jest rzędu 25%. Rozliczenie zakresów już zrealizowanych, a także robót oraz dostaw będących w trakcie realizacji nastąpi w oparciu o kwoty należne za wykonaną pracę, koszt urządzeń i materiałów zamówionych dla robót, koszt usunięcia robót tymczasowych i innych.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-11-18 Dariusz Pietyszuk Prezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki