MF nie prowadzi prac nad zmianami w podatku miedziowym

Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac nad zmianami w podatku miedziowym - napisał resort finansów w odpowiedzi na interpelację poselską. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu premier Beata Szydło w programie I Polskiego Radia mówiła, że podatek od kopalin powinien być zniesiony, a prace nad ustawą trwają.

Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (fot. P. Tracz / premier.gov.pl)

"W odpowiedzi na interpelację nr 88 Pani Poseł Moniki Wielichowskiej z dnia 15 grudnia 2015 r., dotyczącą uwzględnienia podatku od wydobycia niektórych kopalin w budżecie na rok 2016, uprzejmie wyjaśniam, iż na dzień dzisiejszy Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac legislacyjnych w zakresie zmiany ustawy o podatku od wydobycia niektórych kopalin. Równocześnie pragnę zapewnić, iż sektor wydobywczy miedzi i srebra w Polsce, szczególnie w sytuacji obecnej dekoniunktury na rynku metali, jest przedmiotem uwagi resortu finansów publicznych" - napisano.

"Niezależnie od powyższego uprzejmie wskazuję, iż ewentualne zmiany w systemie podatkowym należy wprowadzać stopniowo, mając na względzie konieczność zachowania równowagi budżetowej oraz utrzymania deficytu budżetowego na bezpiecznym poziomie" - dodano.

W ubiegłym tygodniu premier Beata Szydło mówiła, że podatek miedziowy powinien być zniesiony. (PAP)

map/ jtt/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~Analityk

Co pani etnograf powie wtedy, gdy nastąpi wrogie przejęcie KGHM-u...?

! Odpowiedz
0 5 ~Inwestor

Mam nadzieję, że Zagłębie Miedziowe już nigdy więcej nie uwierzy kłamliwym obietnicom pisiorów...!

! Odpowiedz
0 4 ~Kasia

Ten fałszywy uśmiech, zblazowany głos i wyuczone gesty... Dramat...!

! Odpowiedz
0 4 ~Darek

Zostawiła gminę Brzeszcze w ruinie i teraz to samo czeka polską gospodarkę...! Tak to jest jak premierem rządu robi się etnografa...!

! Odpowiedz
0 4 ~Marek

Pani etnograf z Przecieszyna kłamała w kampanii wyborczej i kłamie nadal...!!!

! Odpowiedz
6 3 ~obiektywny

Budżet na 2016 rok jest autorstwa poprzedniego rządu. Wybory były jesienią więc to chyba oczywiste, że w grudniu nie da się ułożyć całkowicie nowego budżetu. Można wprowadzić drobne korekty i nic więcej. Budżet w całości ułożony przez nowy rząd będzie dopiero na 2017 rok.

! Odpowiedz
2 0 ~chris

Gdyby przesledzic to,co się działo z KGHM w ostatnich 3 latach na fachowych portalach, a nie na portalach bredzących o zielonej wyspie, to ma to wszystko znamiona celowego działania. I mamy cenę, jaką mamy.

! Odpowiedz
1 11 ~dg

ciekawe ile ludzie szydło zarobili na manipulacjach akcjami kghm

! Odpowiedz
7 7 ~Akcjonariusz

Tusku i Rostowski!!! Oddajcie moje pieniądze!!!
Akcjonariusz KGHM

! Odpowiedz
1 7 ~marek

widać ,że pani etnograf nie daje rady w rządzeniu krajem rozwijającym się na razie Polska to nie skansen , być może za jej rządu tak może być , czego sobie i państwu nie życzę .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.