REKLAMA

MF: Dochody podatkowe po wrześniu wypadły bardzo dobrze

2020-10-20 09:18
publikacja
2020-10-20 09:18
fot. imred / Shutterstock

Dochody podatkowe po wrześniu wypadły w Polsce bardzo dobrze, październik zapewne przyniesie pewne osłabienie - powiedział w TV Republika wiceminister finansów Piotr Patkowski.

"Po sierpniu i wrześniu dochody podatkowe odbudowały się szybciej niż się spodziewaliśmy. W samym wrześniu wypadły bardzo dobrze" - powiedział.

"W październiku w dochodach widać zapewne będzie wprowadzone obostrzenia, ale nie spodziewamy się negatywnych niespodzianek. Jednak pewne osłabienie będzie widać" - dodał. (PAP Biznes)

map/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (18)

dodaj komentarz
qart
Dochody w czasie pandemii będą WYŻSZE o ponad 100 mld od dochodów za czasów rządów oszustow rozdających VAT byłym ubekom prowadzącym spółki w biurach wirtualnych z kapitałem 5 tys. zł. Skala złodziejstwa była gigantyczna.
przedsiebiorca30
Ten naród to chyba ćpa nałogowo albo jest tak głupi. Równie dobrze można porównać dochody do lat 90-tych i powiedzieć, że tamci to dopiero kradli. Jakbyś uwzględnił inflację i wzrost gospodarczy który w poprzednich latach był nawet większy, to ze 100 mld zrobiłoby się 20 mld. Niby coś, ale jeśli dołożymy do Ten naród to chyba ćpa nałogowo albo jest tak głupi. Równie dobrze można porównać dochody do lat 90-tych i powiedzieć, że tamci to dopiero kradli. Jakbyś uwzględnił inflację i wzrost gospodarczy który w poprzednich latach był nawet większy, to ze 100 mld zrobiłoby się 20 mld. Niby coś, ale jeśli dołożymy do tego efekt konsumpcji na kredyt, która sztucznie podbija wzrost podatków względem nieporównywalnie większego długu, który będą spłacać następne pokolenia. Na deser trzeba uwzględnić opresyjne Państwo, które bez zmiany prawa lub przy zmianie w ciągu jednej nocy, powoduje dodatkowe obciążenia dla przedsiębiorców, ale trudno wymagać zrozumienia od reszty, skoro większość nie ma pojęcia co to znaczy.
qart odpowiada przedsiebiorca30
Paliwa największy dostarczyciel podatków są tasze. Ciuchy, elektronika, agd itd ceny stoją w miejscu. Rosną ceny uslug ( bo i rosną płace), ale usugi są w większości na 8% i mają niewielkie znaczenie dla wpływów.
krokus12
A ile już rozdał VATu oszustom PIS ?
anty12
HAHAHA, przedstaw wyliczenia :D Jestes doprawny zalosny trolu. Jak na razie to za PiSu i PO co roku jest deficyt.
anty12 odpowiada qart
Ceny stoja w miejscu HAHAHAHA
itso_cyca_cytater odpowiada przedsiebiorca30
"Ten naród to chyba ćpa nałogowo albo jest tak głupi." co ma do tego naród ?
itso_cyca_cytater odpowiada itso_cyca_cytater
''Idea narodowa najwcześniej wykształciła się w Polsce. Kiełkowała na dworze kaliskim już w drugiej połowie XIII w., a Przemysław i Władysław Niezłomny [Łokietek] stali się jej wykonawcami. Kiedy Kazimierz Wielki zmuszony był fatalnymi okolicznościami uznać następstwo Ludwika Węgierskiego, przedstawił ''Idea narodowa najwcześniej wykształciła się w Polsce. Kiełkowała na dworze kaliskim już w drugiej połowie XIII w., a Przemysław i Władysław Niezłomny [Łokietek] stali się jej wykonawcami. Kiedy Kazimierz Wielki zmuszony był fatalnymi okolicznościami uznać następstwo Ludwika Węgierskiego, przedstawił ten układ dynastyczny do zatwierdzenia Stanom polskim. Władysław Jagiełło został królem, bo go społeczeństwo polskie samo na tron powołało. Działalność polityczna społeczeństwa w imię idei narodowej zaczęła się u nas wcześnie.''

autor: Feliks Koneczny, Kościół jako polityczny wychowawca narodów, Krzeszowice 2001, s. 29.
źródło: https://pl.wikiquote.org/wiki/Nar%C3%B3d
muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=8m8xNz0Ihyk
marxs
jeśli dochody wypadaja tak dobrze to skąd deficyt na koniec roku będzie 200-300 mld zł ja widzę że jest dramat i tragedia i zaklnanie rzeczywistości dzisiaj widzę gebelsowska PISpropaganda szaleje w necie same cuda na kiju w tym zbankrutowanym kraiku obok artykuły jak to dobrobyt rośnie,jak to zatrudnienie rośnie,jak to jeśli dochody wypadaja tak dobrze to skąd deficyt na koniec roku będzie 200-300 mld zł ja widzę że jest dramat i tragedia i zaklnanie rzeczywistości dzisiaj widzę gebelsowska PISpropaganda szaleje w necie same cuda na kiju w tym zbankrutowanym kraiku obok artykuły jak to dobrobyt rośnie,jak to zatrudnienie rośnie,jak to produkcja rośnie tylko dlaczego euro jest po 4,6 zł i wzywa sie 200 tys. rezerwistów na tzw."ćwiczenia " w jakim celu? ruskie zielone ludziki juz na granicach czy ćwiczymy gazowanie i pałowanie "wrogów ludu' którzy dobrobytu nie widzą a powinni
anty12
Nowa szytowka metoda liczenia. Przesunac na fundacje dlugi itd.

Powiązane: Budżet 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki