REKLAMA

Łukaszenka wierzy w białoruskie eldorado

2015-07-30 16:12
publikacja
2015-07-30 16:12
fot. AFP / EastNews

Prezydent Białorusi chce, aby w jego kraju aktywniej poszukiwano bogactw naturalnych. Aleksander Łukaszenka na spotkaniu z ministrem zasobów naturalnych i ochrony środowiska powiedział, że dotychczasowy rząd nie poświęcał tej sprawie należytej uwagi.

(fot. AFP / EastNews)

Prezydent uważa, że na Białorusi powinny być bogate zasoby ropy i gazu. Po prostu nie wierzę, że nie mamy dużych złóż ropy i nie mamy zasobów gazu - powiedział. Łukaszenka i zwrócił też uwagę, że na podobnych terenach w Rosji i w innych państwach wydobywa się ropę, gaz i metale szlachetne. Poinformował, że zostanie zorganizowana specjalna narada z jego udziałem poświęcona zasobom naturalnym.

Według ekspertów, Białoruś jest krajem z małą ilością odkrytych bogactw naturalnych. Rocznie w tym kraju wydobywa się zaledwie 1 milion 700 tysięcy ton ropy. Spore wpływy walutowe przynosi jedynie eksport soli potasowych i soli kamiennej. W ograniczonym zakresie wykorzystywany jest torf. Natomiast zasoby węgla brunatnego w ogóle nie są eksploatowane.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/em/sk

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~asdd
Niemozliwe Kraj bez iphonów wypasionych aut złotych kart wycieczek zagranicznych kredytu na 30 lat Zadupie :-D Zyc sie nie da Co na fejku moga umiescic zeby wzbudzic zazdrosc :-D Na szczescie mieszkam w Polsce cywilizowanej :-D
~plazowicz
"Polskich oficerów z Białoruskiej Listy Katyńskiej trzeba szukać pod wysypiskiem śmieci w Trościeńcu"
~Harry
Jak lukaszenka mowi ze zloza sa to wie co mowi
~wanker
Łukaszekna jest brzydki i nie jest cool. Ale bądźmy sprawiedliwi i wsłuchajmy się w obietnice wyborcze, bez względu na to, z której strony dochodzą. Wychodzi, że to Łukaszenka jest racjonalistą.

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki