REKLAMA

Łukasz Mejza podał się do dymisji "w związku z szeregiem nieuprawnionych ataków medialnych"

2021-12-23 21:21
publikacja
2021-12-23 21:21
Łukasz Mejza podał się do dymisji "w związku z szeregiem nieuprawnionych ataków medialnych"
Łukasz Mejza podał się do dymisji "w związku z szeregiem nieuprawnionych ataków medialnych"
fot. Grzegorz Krzyżewski / / FORUM

Łukasz Mejza poinformował w czwartek, że podał się do dymisji z funkcji wiceministra sportu i turystyki. Zapowiedział, że nadal będzie wspierał obóz Zjednoczonej Prawicy.

"W poczuciu odpowiedzialności za Polskę i obóz Zjednoczonej Prawicy, doskonale rozumiejąc przy tym twarde reguły politycznej gry i coraz poważniejsze zagrożenie oddania władzy w ręce politycznych bandytów z opozycji, systematycznie donoszących na swój kraj za granicą i tą drogą próbujących przejąć władzę w Polsce, a także usłużnym im mediom, podjąłem decyzję o dobrowolnym podaniu się do dymisji ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki" - napisał Mejza w czwartek wieczorem we wpisie na Facebooku.

Podziękował wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach wspierali go, wiedząc - jak napisał - że "wszystkie oskarżenia formułowane w jego stronę przez medialnych płatnych zabójców, są wyssane z wyjątkowo brudnego palca politycznego zleceniodawcy".

"Dziękuję także Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Prezesowi Adamowi Bielanowi i Ministrowi Kamilowi Bortniczukowi, moim współpracownikom, przyjaciołom, ale przede wszystkim, chciałbym podziękować całej mojej rodzinie. W okresie, gdy większość Polaków myślami jest przy bożonarodzeniowych przygotowaniach, oni musieli mierzyć się z falą hejtu, nękania i zastraszania, ale mimo to nie dali się złamać, rozumiejąc stawkę tej politycznej brudnej wojny" - napisał Mejza.

Zapewnił, że odchodzi "na swoich warunkach, z podniesionym czołem i poczuciem uczestniczenia w (jak wskazują zasięgi medialne i internetowe) największej nagonce w historii polskiej polityki". Nagonka ta, dodał, ma na celu doprowadzenie do zrzeczenia się przez niego mandatu poselskiego, "a co za tym idzie doprowadzenie do sytuacji, w której patriotyczny obóz Zjednoczonej Prawicy traci większość sejmową".

"Ostrze pomówień, fake newsów i manipulacje zostało wycelowane we mnie natychmiast po wsparciu Zjednoczonej Prawicy w głosowaniu nad tzw. lex TVN. To również nie przypadek, że w momencie wejścia do rządu rozpoczęła się publiczna akcja zbierania na mnie +haków+ i polityczne +polowanie+. Akcja, której motywacją nie była troska o prawdę, ale troska o sejmowy kalkulator. Kalkulator, który po opuszczeniu propolskiego obozu przez Jarosława Gowina i jego posłów, miał wskazać większość po stronie opozycji, przez co Polska pogrążyłaby się w politycznym chaosie, czemu w ostatnim momencie zapobiegliśmy wraz z Posłem Ajchlerem" - napisał Mejza.

Stwierdził też, że dymisja pozwoli mu na obronę dobrego imienia i pokazanie, że "cała ta sprawa została wymyślona i spreparowana na potrzeby wojny z rządem". "Wszyscy +dziennikarze+, a także politycy, którzy w pogoni za ugraniem kilku politycznych punktów, rozsiewali fake newsy na mój temat, poniosą adekwatne konsekwencje prawne" - oświadczył.

"Muszę też rozczarować opozycję. Przegraliście. Wasze ataki nie wywołają pożądanych przez Was skutków: wspierałem i nadal będę wspierać patriotyczny obóz Zjednoczonej Prawicy" - zadeklarował.

Wyraził zarazem nadzieję, że za jego przykładem pójdzie marszałek Senatu Tomasz Grodzki, któremu - jak napisał - prokuratura "od marca nie może postawić zarzutów, ponieważ senacka większość blokuje głosowanie nad uchyleniem immunitetu". "My, politycy, mamy wyznaczać standardy i świecić przykładem, a jaki przykład obywatelom daje jedna z najważniejszych osób w kraju, która boi skonfrontować się z poważnymi zarzutami popartymi przesłuchaniem licznych świadków" - dodał Mejza.

Wirtualna Polska opublikowała pod konie listopada szereg artykułów, w których opisała działalność dawnej firmy Łukasza Mejzy oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Mejza do publikacji odniósł się 8 grudnia na konferencji prasowej. Określił je jako "największy atak polityczny po 1989 roku". "Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej" - powiedział.

10 grudnia Mejza poinformował, że zawiesza swój udział w pracach resortu sportu, wystąpił też o urlop od wykonywania obowiązków poselskich. Mejza uczestniczył w ostatnim posiedzeniu Sejmu, brał udział w głosowaniach 17 grudnia, m.in. w sprawie przyszłorocznego budżetu i nowelizacji tzw. ustawy medialnej. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska udzieliła Mejzie urlopu na okres od 20 do 24 grudnia.

Premier Mateusz Morawiecki pytany w ostatnią środę o Mejzę, w kontekście doniesień medialnych, oświadczył, że decyzje personalne zapadną do końca roku.

Łukasz Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu i turystyki jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
langdon25
kukiz głosował z nim ramie w ramie

Mejza przegłosował budżet i może odejść - oczywiście skasował wcześniej jakieś 10 baniek od pfr.
Nie zbiednieje , głodny chodzić też nie będzie …

Do czasu jak po wyborach pójdzie siedzieć !
marxs
"zagrożenie oddania władzy w ręce politycznych bandytów z opozycji systematycznie donoszących na swój kraj za granicą"-hehe Pegasus mówi ci to coś Panie Łajzo wy nie musicie donosić bo wszystko wiecie bezprawnie i po bandycku szpiegując i podsłuchując kogo się da
marxs
przypuszczalnie dostał od Borysa tego z PFR z 10 baniek to i można podać się do dymisji ale głosował będzie za to dalej z PISnietymi
karbinadel
Kolejny, któremu się wydaje, że jest strasznie ważny. A jeszcze miesiąc temu o żadnej Mejzie nikt ne słyszał
3456
też tak uważam Konfederacja- zawsze głosowałem na PIS a teraz żałuje ,
margin50
Prawdziwa mencizna.
Przynajmniej jeszcze raz uczestniczyl w glosowniu zgodnie z '' sumieniem''.
pstrzezek
Co za honorowy obywatel ;))) Nie wytrzymał nagonki i mimo czystego sumienia sam zdecydował się odjeść! Czy jest jakiś fenomen natury którego TVP nie jest w stanie wytłumaczyć na korzyść PiS??
itso_sprzezenie
błahaaha kpina a nie dymisja, minister śmierci może mordować i straszyć polaków dalej poza tym nasyła na polaków policje a ci ściągają haracze !

a co z resztą partaczy !

cały rząd i opozycja powinna podać się do dymisji

Konfederacja !
wrecker
Żegnaj kuro pisowska i poinformuj resztę dzbanów, że nadciąga wyjazd od koryta
interstellar
Ciekawe, czy na odchodne dostał jakąś fajną działkę. Albo nową posadkę (nie mylić z pracą). Albo coś innego, co teraz jest modne w tym towarzystwie :)

Staro wygląda jak na 30 lat (1991 rocznik). Ledwo zaczął sie ustawiać i już go pogonili do domu.

Powiązane: Afera posła Łukasza Mejzy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki