REKLAMA

Ludwik Sobolewski dyrektorem generalnym giełdy w Bukareszcie

2013-07-01 18:51
publikacja
2013-07-01 18:51

Ludwik Sobolewski, były prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, został w poniedziałek powołany na stanowisko dyrektora generalnego giełdy w Bukareszcie - poinformowała rumuńska giełda w komunikacie. Nominacja Sobolewskiego musi uzyskać akceptację rumuńskiego nadzoru finansowego.

Ludwik Sobolewski był prezesem GPW w latach 2006-2013. W styczniu tego roku walne zgromadzenie Giełdy odwołało go z funkcji. Wcześniej media informowały, że współpracownik prezesa GPW miał wspierać produkcję filmu, w który zaangażowana była życiowa partnerka prezesa giełdy. Sobolewski zapewnił wówczas, że giełda nie uczestniczyła w finansowym wsparciu tego projektu filmowego, a on sam nie naruszył zasad etyki zawodowej. Obowiązki prezesa GPW przejął Adam Maciejewski.

Giełda w Bukareszcie została powołana w 1995 roku. Jest na niej notowanych 79 spółek, o łącznej kapitalizacji ponad 21 mld euro. Na GPW notowane są 442 spółki o łącznej kapitalizacji ok. 725 mld zł. (PAP)

pr/ aop/ je/ jra/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~j23
tuskowy bandzior i złodziej będzie szabrował w Rumunii!!!! bez matury, idiota i ciotak tuska ... w Polsce taki banzior byłby za kratami ale w III rzeszy tuskowej kariera na całego nepotcznego kolesia tuskowego.
~dex
... i miej Panie Boze w opiece ta gielde...
~Glebogryzarka
Pewnie są fajne rumuńskie aktoreczki do...
~tt
Taka menda, zawsze sie gdzies zlapie
~Romanian' TV fan
Ciekawe do jakiego rumunskiego filmu wkreci swoja partnerke?! Sadzac po kapitalizacji ichniejszej gieldy nie bedzie to mega produkcja. Ale na jedna z ofiar Nosferatu sie pewnie zalapie....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki