REKLAMA

Łon wskazuje, co mogłoby go skłonić do głosowania za podwyżką stóp proc.

2021-08-04 09:56
publikacja
2021-08-04 09:56
Łon wskazuje, co mogłoby go skłonić do głosowania za podwyżką stóp proc.
Łon wskazuje, co mogłoby go skłonić do głosowania za podwyżką stóp proc.
fot. NBP / / NBP

Jeżeli listopadowa projekcja NBP pokazałaby, że inflacja utrzymywałaby się powyżej 3,5 proc. niepokojąco długo, a w latach 2022-23 spodziewany byłby boom gospodarczy, inwestycyjny oraz na rynku pracy, to wówczas można byłoby rozważyć podwyżki stóp procentowych - napisał w artykule dla portalu wGospodarce członek RPP Eryk Łon.

"Ważna będzie najnowsza listopadowa projekcja inflacji oraz PKB. Jeżeli wskazywałaby ona na to, że utrzymywanie dotychczasowego poziomu stóp procentowych może prowadzić do tego, że okres przebywania inflacji konsumpcyjnej powyżej poziomu 3,5 proc. byłby w najbliższych kwartałach niepokojąco długi, a dodatkowo jeszcze można by spodziewać się w latach 2022-2023 bardzo wysokiej dynamiki wzrostu gospodarczego połączonej z boomem inwestycyjnym oraz realną perspektywą spadku stopy bezrobocia do poziomu sprzed wybuchu epidemii, można by wówczas rozważyć zagadnienie pomysłu podwyżki stóp procentowych" - napisał Łon.

Zdaniem Łona decyzja o podwyżkach powinna być poprzedzona uzyskaniem bardzo szerokiego konsensusu w Radzie Polityki Pieniężnej.

"W obecnej sytuacji szczególnie potrzebna jest cierpliwość oraz właściwe wyczucie momentu, w którym być może nawet wszyscy członkowie Rady Polityki Pieniężnej gotowi byliby podnieść rękę za wnioskiem o podwyżce stóp procentowych" - dodał. (PAP Biznes)

tus/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
arzab
Do tego czasu możemy być dalej okradani z oszczędności !
men24a
Posłuchaj łona, teraz popatrz na Pawłowicz, Kaczyńskiego, Błaszczak, Macierewicza itd. oto elita narodu no i szaman w Toruniu.
bullman
ad tytuł : a konstytucja nie wystarczy?Następny pod trybunał.Trzeba ich będzie trzymać na stadionach.
scuti1986
Wiarygodność tego jegomościa sięga ziobry czyli zera... ale przynajmniej dowiedzieliśmy się, że listopadowa projekcja będzie pokazywała kształtowanie się inflacji idealnie w celu, a nie poza nim.

Komunistom ufać nie można !!!
marxs
"Dzięki rozporządzeniu prezydenta Andrzeja Dudu podwyżkę dostaną nie tylko członkowie rządu i posłowie, ale także szef NBP. Z informacji OKO Press wynika, że prezes Glapiński zarobił w banku centralnym ponad 4 mln zł. Dzięki podwyżce do końca kadencji powinien dostać około 5 mln zł."Dzięki rozporządzeniu prezydenta Andrzeja Dudu podwyżkę dostaną nie tylko członkowie rządu i posłowie, ale także szef NBP. Z informacji OKO Press wynika, że prezes Glapiński zarobił w banku centralnym ponad 4 mln zł. Dzięki podwyżce do końca kadencji powinien dostać około 5 mln zł."
hahaha
3xx
przy takiej inflacji to oczywiscie uzasadnione ;p
max5000
W tym kraju nie ma ludzi nadających się do rządzenia krajem. PO chcialoby zrobić z Polski kolonię niemiecką i najlepiej jakby Polacy pracowali za 1500 zł miesięcznie. Zero wsparcia państwa dla rodzin wielodzietnych i emerytura po 70 roku zycia. Natomiast PIS rozdaje wszystkim pieniądze, niedługo będzie 500 pllus na kota,W tym kraju nie ma ludzi nadających się do rządzenia krajem. PO chcialoby zrobić z Polski kolonię niemiecką i najlepiej jakby Polacy pracowali za 1500 zł miesięcznie. Zero wsparcia państwa dla rodzin wielodzietnych i emerytura po 70 roku zycia. Natomiast PIS rozdaje wszystkim pieniądze, niedługo będzie 500 pllus na kota, 19 emerytura i wiek emerytalny 50 lat dla wszystkich. Jestem przerazony tym jakie mamy w Polsce elity.
piotr76
Jakie elity? W PL jak ktoś jest za głupi żeby zrobić karierę w biznesie, nauce, a itd., ale za to ma wielkie "parcie na szkło" to zostaje politykiem..
scuti1986
Sam sobie przeczysz pisząc takie wypociny

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki