Loecknitz nie chce Polaków

Polacy mieszkający w Loecknitz w Niemczech są przekonani, że za antypolskimi incydentami stoją zwolennicy neofaszystowskiej partii NPD. Pisze o tym "Gazeta Wyborcza"

W Loecknitz, 18 kilometrów od Szczecina, osiedliło się około 200 Polaków. Nieznani sprawcy zdemolowali samochody z polskimi rejestracjami, wybijając szyby i skacząc na maski. Straty wynoszą około 8 tysięcy euro.

Poszkodowani przyznają, że reakcja niemieckiej policji była natychmiastowa. Ich zdaniem, za antypolskimi wydarzeniami stoją zwolennicy NPD. Burmistrz Loecknitz powiedział gazecie, że partia ta cieszy się sporym poparciem w regionie dotkniętym ponad 20 procentowym bezrobociem. Zaapelował też, by "przez wygłupy paru głupków" nie psuć osiągnięć we współpracy z Polakami.

"Gazeta Wyborcza" pisze jednak, że część mieszkających w Loecknitz Polaków chce wrócić do kraju. Mają dosyć obraźliwych napisów, czy antypolskich ulotek NPD.

85 procent obywateli Polski, mieszkających po niemieckiej stronie pracuje w ojczyźnie. Metr mieszkania w Loecknitz kosztuje tylko 3 tysiące złotych - o połowę mniej niż w Szczecinie.

"Gazeta Wyborcza"/iar/kw/Siekaj
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Polak

Tam już mieszka ponad 1500 Polaków, a Wasza gazeta jak zwykle rozsiewa wrogą propagandę celem skłócenia Polaków i Niemców. Nie tędy droga Panie Michnik.

!

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil