Litwini chcą zrezygnować ze zmiany czasu

Litwa chce zrezygnować ze zmiany czasu. Przedstawiciele tamtejszego rządu uważają, że jest to dobry moment, aby tego dokonać, gdyż w Europie jest sprzyjająca ku temu sytuacja.

(YAY Foto)

Jak informuje agencja BNS, litewski minister transportu Rokas Masiulis, oświadczył, że Litwa chce zrezygnować ze zmiany czasu. Minister dodał też, że litewski rząd poruszy tę kwestię w najbliższym czasie w Unii Europejskiej. Doradca premiera Litwy, Deividas Matulionis powiedział w tym tygodniu w litewskim parlamencie, że "ktoś powinien jako pierwszy zadać to pytanie w Unii". Poinformował również, że być może w nadchodzącym tygodniu litewskie władze poproszą o ponowne rozpatrzenie dyrektywy tak, aby każdy kraj mógł samodzielnie podejmować decyzję dotyczącą czasu letniego na swoim terytorium. Jednak jak donosi BNS, według Matulionisa, większe szanse ma propozycja całkowitego odstąpienia od dyrektywy dotyczącej zmiany czasu w Unii Europejskiej.

Jeden z litewskich posłów cytowanych przez agencję, Mindaugas Puidokas, powiedział, że sytuacja w Europie sprzyja podjęciu tej decyzji. Zaznaczył, że podobnie uważa Polska, gdzie w parlamencie również poruszana jest ta kwestia. Natomiast w Finlandii zebrano 80 tysięcy podpisów mieszkańców sprzeciwiających się zmianie czasu.

Litwini również są przeciwnikami zmiany czasu. Z badania opinii publicznej przeprowadzonego w tym roku wiosną, wynika, że około 80 procent mieszkańców nie popiera zmiany czasu. Badanie zostało przeprowadzone na początku kwietnia, tuż po zmianie czasu z zimowego na letni.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Zalewski, Wilno/kj

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 21 mix123

Uważam, że dobrze jeśli chcą iść naszymi śladami. Mało tego jest sądzę zbędne bawienie się w ciągłe zmiany czasu. Tworzy to więcej problemów cała Europa powinna na to pójść

! Odpowiedz
31 4 hfjdj

Dokladnie. Na dodatek powinno sie zlikwidowac rowniez strefy czasowe. Spowalnia to tylko rozwoj bo stale trzeba przeliczac czas miedzy strefami a przeciez czas jest jeden i wszedzie ten sam. Co za glupota te strefy czasowe.

! Odpowiedz
1 6 hdrvn odpowiada hfjdj

what?

! Odpowiedz
5 0 hfjdj odpowiada hdrvn

Po polsku niezrozumiales to po angielsku myslisz ze zrozumiesz?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil