List do premiera w butelce wódki

Zrobić z Polski Szkocję - to ambicje branży spirytusowej. Producenci apelują do rządu o deregulacje, które pozwolą jej odżyć - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Zrzeszający większość producentów Związek Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego skarży się Donaldowi Tuskowi na nierówne traktowanie przez rząd i brak wsparcia w rozwoju.

Producenci piszą, że przykład Szkocji pokazuje, że inwestowanie w narodowy trunek może być sposobem na rozwój gospodarczy całego kraju. Zwracają uwagę, że eksport szkockiej whisky stanowi 80 procent eksportu żywności i napojów tego regionu i 25 procent Wielkiej Brytanii. Popularna szkocka jest obecna na ponad 200 rynkach na całym świecie, a wartość eksportu sięga 22 miliardów złotych.

Branża skarży się, że w Polsce jest bardzo mało mikroprzedsiębiorstw spirytusowych, w ostatnich latach upadło wiele polmosów, eksport wódki jest niższy niż za PRL, a na spotkaniach dyplomatycznych zamiast polskich wódek i nalewek podaje się węgierskie wino.

Więcej w "Pulsie Biznesu".


IAR/"Puls Biznesu"/kl/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Lcorpo

,,Zrzeszający większość producentów Związek Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego skarży się Donaldowi Tuskowi na nierówne traktowanie przez rząd i brak wsparcia w rozwoju,, ha ha ha, biedaki, niech jeszcze autor tekstu dla jasności napisze ile z tych producentów jest naprawdę polskich a ile jest własnością różnych koncernów lub funduszy z kapitałem zagranicznym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~lublin

Soplica Zubrówka i absolwent są ruskie! Ja tego nie kupuje.Należą do russian standard tariko. Trzeba to zdusić.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne