Lipcowe tąpnięcie w turystyce

2020-09-16 10:08
publikacja
2020-09-16 10:08
fot. ppart / Shutterstock

W lipcu liczba wszystkich turystów w Polsce spadła o 34,7 proc. rdr, a zagranicznych spadła o 68,2 proc. - podał w środę GUS.

Według szacunków GUS, w lipcu z noclegów w turystycznych obiektach noclegowych skorzystało prawie 2,7 mln turystów, w tym 2,4 mln turystów krajowych i 0,3 mln turystów zagranicznych.

Z danych GUS liczba turystów krajowych była mniejsza o 25,4 proc. rdr.

GUS szacuje, że w lipcu turystom udzielono 9,0 mln noclegów, tj. o 32,2 proc. mniej niż w lipcu 2019 roku. Turyści krajowi skorzystali z 8,1 mln noclegów, natomiast turyści zagraniczni z 0,8 mln i było to odpowiednio o 25,8 proc. i o 63,3 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. (PAP Biznes)

map/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
igła
Na jednym z ważniejszych portali o tematyce wakacyjnej (W.....e.pl) można sobie poczytać m.in. o największym operatorze BP w Polsce. Setki wpisów ludzi wpłacili pieniądze po otrzymaniu zapewnień BP, że wyjazd się odbędzie. Po czym po dokonaniu wpłat dostali info, że się nie odbędzie a za zwrotem macie sobie czekać.Na jednym z ważniejszych portali o tematyce wakacyjnej (W.....e.pl) można sobie poczytać m.in. o największym operatorze BP w Polsce. Setki wpisów ludzi wpłacili pieniądze po otrzymaniu zapewnień BP, że wyjazd się odbędzie. Po czym po dokonaniu wpłat dostali info, że się nie odbędzie a za zwrotem macie sobie czekać.
Teraz to tylko wyjazdy samochodem, np. do Chorwacji. Organizowanie wczasów lotniczych przez BP zaczyna przypominać piramidę finansową.
Miną lata zanim turystyka wróci do normy. Ale najpierw będą bankructwa.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki