"Zero waste" w Lidlu. Sieć wprowadza w Niemczech wielorazowe torby na owoce i warzywa

Sieć marketów Lidl wprowadza w swoich niemieckich placówkach wielorazowe torby na owoce i warzywa. To ukłon w stronę klientów idących z trendem "zero waste".

(Lidl)

Nowe opakowania pojawią się w 3200 niemieckich sklepach Lidla już 26 sierpnia. Będą wykonane z polieastrowej siateczki (to materiał nadający się w 100 proc. do recyklingu) i będzie można włożyć do nich produkty o wadze maksymalnie 5 kg. Torby można prać w temperaturze 30 stopni. 

Klient znajdzie je w dziale owocowo-warzywnym, będą pakowane po 2 sztuki i trzeba będzie zapłacić za nie 49 eurocentów. Sprzedawca, ważąc zapakowane w nowe torby produkty, odejmie 8 gramów - tyle bowiem wynosi waga torby. 

"Zwłaszcza w sektorze owoców i warzyw coraz więcej klientów chce produktów nieopakowanych. Aby bezpiecznie przewieźć je do domu, oferujemy siatkę wielokrotnego użytku, której można używać zamiast klasycznej foliówki. Redukcja plastiku w naszym asortymencie jest dla nas ważna" - mówi Jan Bock, kierownik ds. zakupów w Lidl Niemcy.

Czym jest "zero waste"?

Trend "zero waste" w ostatnim czasie zyskuje wielu zwolenników. Polega on na ograniczaniu używania plastiku i próbach wytwarzania jak najmniejszej ilości odpadów, by nie zanieczyszczać środowiska.

Życie wedle idei "zero waste" sprowadza się do stosowania określonych zasad tzw. 5R odmawiaj (refuse), ograniczaj (reduce), wykorzystaj ponownie (reuse), recyklinguj (recycle), kompostuj (rot).

W trend ten wpisuje się także Carrefour, który w ostatnim czasie do placówek w całej Polsce wprowadził możliwość zakupu produktów na wagę do własnych opakowań

KWS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 13 dziki_losos

Ja np. często biorę owoce i warzywa w rękę, jeśli akurat kupuję mało. Wszystko idzie luzem na wagę, a potem w domu i tak jest myte. Taka torba będzie bardzo przydatna na większych zakupach.
Bardziej ciekawi mnie, jak do zero-waste podejdą producenci: jogurtów i serków, soków, i generalnie wszystkiego, co opakowane (np. ciastka "Delicje" - plastikowa formatka na ciastka opakowana jeszcze w jakby folię). To dopiero będzie wyzwanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 33 marianpazdzioch

Problemem są takie kraje jak Indie, a nie brak jakichś siateczek. Te same super-hiper-eko Niemcy jednocześnie na potęgę eksportują swoje śmieci do krajów III świata. Tam istnieją całe dzielnice opalające kable, by odzyskać złom. Można łatwo znaleźć na jutubie jak to wygląda. Jak piekło na Ziemi.

! Odpowiedz
0 24 evandrew

Warzyć !?!?!?

! Odpowiedz
0 16 kryzysio

Browar na miejscu znaczy się.

! Odpowiedz
1 3 bojar90

Nie ma błędu ortograficznego ale to słowo o nieco innym znaczeniu niż "ważyć".

! Odpowiedz
31 28 msciwy_ogorek

Ciekawe kiedy doczekamy się takich pięknych rzeczy w Polsce.

Pewnie nigdy bo troglodyci powiedzą "Nie będę płacił 2 zł za siatkę na owoce! Wole wydać te pieniądze na fajne piwko nie ? hehehhe ( śmiech orka )"

! Odpowiedz
8 6 szyszekk

a czyż opłata za siateczke w prawdzie nie jest oplatą za jej utylizacje / recykling ?

! Odpowiedz
18 17 msciwy_ogorek odpowiada szyszekk

Jeśli tak podchodzisz do problemu zbyt dużej ilość plastiku na świecie to niech supermarkety zaczną naliczać opłatę za jednorazowe siateczki na owoce bo tego schodzi najwięcej.
Jedno jabuszko ? Jedna siateczka.
20 g orzechów ? Jedna siateczka
Jedna bułeczka ? Jedna siateczka
itd...
Gyby sklepy wprowadziły 10gr za jednorazówki do pakowania produktów to nagle ludzie zaczeli by przychodzić z swoimi siatkami albo by sobie to jedno jabłko do ręki wzieli.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 12 kryzysio odpowiada msciwy_ogorek

I wtedy kasjer/ka wymacałaby takie jabłuszko rączką, w której miała przed chwilą bilon otrzymany od Janusza o czarnych łapach stojącego przed Tobą w kolejce.

! Odpowiedz
11 7 msciwy_ogorek odpowiada kryzysio

Aaa to widzę że kolega kryzysio chyba z Afryki do nas pisze bo nie wie co to jest woda ?
Spoiler alert: Rzeczy można umyć i pozbyć się zarazków albo obrać skórkę na której i tak zazwyczaj jest wosk.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne