Testy się udały. Carrefour wprowadza zakupy do własnych opakowań

Carrefour wprowadza do placówek w całej Polsce możliwość zakupu produktów na wagę do własnych opakowań. To kontynuacja wprowadzania koncepcji "less waste" mającej na celu redukcję odpadów.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

W marcu 2019 roku w Bydgoszczy oraz Toruniu Carrefour wprowadził wersję testową kampanii skupiającej się na idei "less waste". Klienci sieci handlowej mogą przynosić własne pudełka, słoiki oraz woreczki, do których pakowane będą produkty dostępne na wagę. Sprzedawca w sklepie nakłada do przyniesionego przez klienta opakowania towar, odlicza wagę pojemnika od wagi produktu oraz przykleja etykietę potrzebną do zeskanowania przy kasie. 

Po przetestowaniu projektu Carrefour Polska zdecydował się na udostępnienie we wszystkich sklepach możliwości dokonywania zakupów owoców, warzyw oraz innych produktów na wagę do własnych pojemników.

– Wprowadzenie idei "less wage" do sieci Carrefour jest priorytetem w działaniach proekologicznych realizowany wspólnie z klientami sieci dla dobra naszej planety, –  przekonuje Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska.

Filozofia "zero waste" rozpoczęła swoją historię w latach 1998-2002, od rozmów dr Daniela Knappa z przedstawicielami rządów i firm na temat minimalizacji marnotrawstwa materiałów i sposobach przetwarzaniach ich. Obecnie koncepcja "less waste" uznawana jest przez część społeczeństwa za styl życia, a na jej promowanie decyduje się coraz więcej sieci handlowych.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 klauda

Oczywiscie chodzi o opakowania wielorazowego uzytku ale jak robie tygodniowe duze zakupy jaks nie widze siebie z siatką pojemników i słoików. A jak ktos idzie pieszo na zakupy?Z pojemnikami? w co zapakowac kurczaka upieczoengo?te pudelka beda wielkiei jak to popaowac w koszyku :)a woreczki na wedliny? bo co mam kupowac oddzielnie jak moga doliczyc do rachunku swoje. Wiecej papierowych opakowan. Zlikwidowac plastik albo raczej zacząć likwidowac. Tak od razu sie nie da. Ziemniaki mozna i inne warzywa pakowac w swoje siatki. Ale bedzie nieciekawie isc z torbami opakowan do sklepu. Chociaz jest przeciw smieceniu i produkowaniu opakowan.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 tomitomi

''Kto produkuje i wprowadza opakowania ( śmieci ) do obrotu - odpowiada za ich utylizację '' .

! Odpowiedz
2 21 iwonka50

Bardzo dobry pomysł. Można będzie wykorzystywać własne plastikowe lub szklane pojemniki.

! Odpowiedz
8 39 --__hubert__---__--__--__--__-

Myślę że te duże sieci powinny pomyśleć raczej o taki związaniu gdzie siadam przed kompem składam zamówienie płacę i podjeżdżam po pracy jak do McDrive i tylko odbieram zakupy nie tracę czasu .

! Odpowiedz
26 34 marcin321

Raczej nierealne. Sieci wiedzą, że jak Klient przychodzi osobiście do sklepu to dzięki nachalnej reklamie i podstępnym sztuczkom marketingowym kupi więcej i dołoży do tego pierdyliard rzeczy, których tak na prawdę nie chciał i normalnie by nie kupił. Poza tym cała kombinacja jak ustawiać produkty, za którą w eksponowanych miejscach firmy płacą nie miałaby sensu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 iwonka50

Komentarz nie na temat. Co to ma wspólnego z ograniczaniem śmieci?

! Odpowiedz
0 0 revdon

przecież tesco i selgors ma dowóz

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne