REKLAMA

Liczba ofert pracy w sierpniu wzrosła

2020-09-10 09:00
publikacja
2020-09-10 09:00
Liczba ofert pracy w sierpniu wzrosła
Liczba ofert pracy w sierpniu wzrosła
/ Pexels

Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w sierpniu wzrósł od lipca o 1,5 pkt. do 227,0 pkt. - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Katedra Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

"Barometr Ofert Pracy, przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w samym sierpniu nieznacznie wzrósł. Poprawę wartości wskaźnika, choć nieregularną obserwujemy od maja br., ale mimo wszystko wskaźnik wciąż pozostaje solidnie poniżej wartości sprzed okresu pandemii. Obecnie głównym źródłem zagrożenia dla odrabiania strat wywołanych lockdownem wciąż jest rosnąca liczba zakażeń na COVID-19" - napisano w badaniu.

Wartość wskaźnika w sierpniu wyniosła 227,0 pkt. wobec 225,5 pkt. w lipcu.

Autorzy badania wskazali, że w sierpniu liczba rekrutacji wzrosła we wszystkich województwach.

"Wzrost liczby ofert zatrudnienia, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, w samym sierpniu notujemy we wszystkich bez wyjątku województwach. Najwięcej ofert w skali miesiąca napłynęło do woj. małopolskiego, opolskiego oraz podkarpackiego. Najmniejsze wzrosty z kolei obserwowano w woj. warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim oraz lubelskim. W relacji do kwietnia, w którym rynek osiągnął koniunkturalne dno, najwięcej ofert pracy napłynęło w woj. podkarpackim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Odbudowano ponad połowę utraconych ofert pracy" - dodano.(PAP Biznes)

luk/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki