"Lek na koronawirusa". Facebook usuwa nieprawdziwe reklamy

Koronawirus od kilku tygodni zajmuje pierwsze miejsce w większości mediów na świecie, od kilku dni temat robi się coraz gorętszy pod wpływem jego rozrostu w Europie. W związku z tym pojawiają się coraz liczniejsze ogłoszenia o lekach czy innych produktach medycznych mających nas chronić przed zakażeniem. Facebook postanowił blokować takie reklamy.

(fot. panpilai paipa / Shutterstock)

Koronawirus coraz śmielej rozprzestrzenia się po Europie (i nie tylko zresztą). Włosi szturmują sklepy, robiąc zapasy żywności, na Teneryfie nadal trwa kwarantanna tysiąca osób w hotelu, gdzie jeden wypoczywający został zdiagnozowany, w Polsce niektóre szkoły odwołują zajęcia, a wszystkie lotniska wprowadziły kontrole epidemiologiczne.

Niestety, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, niektórzy chętnie wykorzystują masową panikę, próbując się wzbogacić. W mediach społecznościowych i platformach sprzedażowych takich jak Amazon czy Allegro pojawiają się oferty nakłaniające do zakupu lekarstw czy innych produktów, które mają nas ochronić przed zarażeniem.

Prawdą jest, że koncerny farmaceutyczne na całym świecie już wzięły się do pracy i starają się opracować szczepionkę na koronawirusa, jednak obecnie nie ma na rynku takiego środka.

Facebook postanowił, że będzie blokował wszelkie reklamy promujące leki, które rozprawiają się z wirusem, czy podobnych produktów mających przeciwdziałać zarażeniu (np. zwykłe maski chirurgiczne zmieniają się w maski przeciwwirusowe). Usuwane będą również wszelkiego rodzaju fake newsy i nieprawdziwe teorie dotyczące koronawirusa.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 marianpazdzioch

Trzeba się dezynfekować. Ruskie nie mają problemu.

! Odpowiedz
3 4 carlito1

Kurde, że ja nie wpadłem na pomysł z tymi maskami wcześniej... Aż, żal .... ściska jak widzę jak chętnie ludzie kupują maski budowlane po 20 zł :):):):):)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne