REKLAMA

Leje się cydr przy polskim stole

2016-09-19 04:27
publikacja
2016-09-19 04:27

Po wprowadzeniu rosyjskiego embarga na polskie jabłka cydr stał się modny wśród konsumentów. Oprócz dużych graczy do jego produkcji biorą się także zakłady rzemieślnicze - informuje "Gazeta Wyborcza".

Mimo że z roku na rok w naszym kraju pije się coraz więcej cydru, to jego smak dotychczas poznało tylko 20 proc. Polaków, a sprzedaż tego trunku to zaledwie 0,5 proc. rynku piwa w Polsce.

Jednak w ciągu czterech lat sprzedaż może wzrosnąć nawet kilkukrotnie - do 60-80 mln litrów. Inne szacunki mówią, że do 2025 roku rynek cydru będzie wart miliard zł rocznie.

Po wprowadzeniu w 2014 roku przez Rosję embarga na polskie jabłka, jednym ze sposobów na pozbycie się zapasów byłą sprzedaż owoców przetwórniom na cydr.

Cydr podobnie jak piwo coraz chętniej produkowany jest w małych rzemieślniczych zakładach. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~mn
kupię jak mi podpowiecie cydr który jest bez siarczynów i innych syfiastych konserwantów.Kupiłem ten ze zdjęcia i dobrze ze miałem proszek na zgagę pod ręką
~szlamowka
ja wlewam to do gulika w kranie jak mi kreta zabraknie.J edzcie tez piersi z kurczaka w promocji czy nie w promocji za 5,20 zl i popatrzcie sie kobitki jak wam brody rosna. Chlopy sie gola i wy tez bedziecie sie golic lub dluzej siedziec przed lusterkiem i depilowac kazdy wlosek a tarczyce chora jak w banku bedziecie miec. Ta tarczyce ja wlewam to do gulika w kranie jak mi kreta zabraknie.J edzcie tez piersi z kurczaka w promocji czy nie w promocji za 5,20 zl i popatrzcie sie kobitki jak wam brody rosna. Chlopy sie gola i wy tez bedziecie sie golic lub dluzej siedziec przed lusterkiem i depilowac kazdy wlosek a tarczyce chora jak w banku bedziecie miec. Ta tarczyce bedziecie leczyc radioaktywnym jodem oczywiscie wszystko dla waszego ZDROWIA i waszych nienarodzonych i narodzonych dzieci.M yslcie zanim cokolwiek w Polsce do ust wlozycie i poszczenie wyjsc moze wiecej na zdrowie ale trzeba byc w makowce swiadom i wymagac od siebie za JPII NAWET GDYBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI:
~Piotr
Cydr lubelski jest swietny.ogromna roznica w stosunku do cydropododobnych zacukrowanych napojow typu somersby
~żuliocesarz
narobiliście mi smaka, chyba se chlapnę przed obiadem, aż mi jęzor zdrętwiał
~Sławek
Nie ma się z czego cieszyć,będzie więcej pijaków i alkoholików na ulicach i pod blokami ,ale Pis to nie przeszkadza-taki katolicka partia,kościołowi też to nie przeszkadza,tylko ta aborcja ,kasa,aborcja ,kasa i tak w koło Macieju
~draft
Prawda jest taka, że z tych jabłek które szły na eksport na wschód dobrego cydru się nie zrobi, do tego potrzebne są stare, tradycyjne odmiany których już prawie nie ma w uprawie. Natomiast z tych niesprzedanych jabłek robi się koncentrat a z niego tani wyrób cydropododobny o jakości odpowiadającej tanim piwom z koncentratu Prawda jest taka, że z tych jabłek które szły na eksport na wschód dobrego cydru się nie zrobi, do tego potrzebne są stare, tradycyjne odmiany których już prawie nie ma w uprawie. Natomiast z tych niesprzedanych jabłek robi się koncentrat a z niego tani wyrób cydropododobny o jakości odpowiadającej tanim piwom z koncentratu słodowego. Ale w sumie lepiej żeby menelstwo jak już ma pić to niech pije ten niby cydr niż to niby piwo, które tylko rozwala trzustkę i wątrobę.
~endi
np ohydny " Cyderek " z Warki , który z cydrem lubelskim nie ma nic wspólnego
~aas odpowiada ~endi
Warka ma duuuuże tradycje w produkcji Win owocowych ( WIN nie wyrobów winopodobnych)
Choć w Polsce wina owocowe żle się kojarzą.
~plutarch
leje się cydr ha ha ha

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki