REKLAMA

Legendarny klub whisky

2010-09-01 14:17
publikacja
2010-09-01 14:17

Legendarne whisky: Ballantine’s, Chivas Regal i Jameson to ikony - jedne z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie marek alkoholi na świecie.

George Ballantine, bracia John i James Chivas oraz John Jameson to legendarni twórcy whisky, dla których stworzenie idealnego trunku oznaczało tworzenie historii. I choć czasy, w których powstały whisky Ballantine’s, Chivas Regal i Jameson odległe są o ponad 100 lat od czasów współczesnych, to historia legendarnych whisky nieprzerwanie trwa do dziś.

Za każdą z marek stoi jej własna legenda, która przekazywana z ust do ust zdobywa rozgłos we wszystkich zakątkach świata. Na to, jak ikony whisky pokazywane są obecnie miały wpływ wydarzenia, które warto ponownie przywołać.George Ballantine był jednym z pionierów sporządzania whisky a jego misją było oferowanie wyłącznie produktów najwyższej jakości. Zostało to docenione przez Lorda Lyona, który przyznał marce Ballantine’s znak herbowy - King of Arms - symbol najwyższej jakości szkockiej whisky. Herb, który do dzisiaj widnieje na każdej butelce whisky Ballantine’s przedstawia szkocką flagę, cztery podstawowe składniki
w produkcji whisky: snop jęczmienia, strumień wody, tradycyjny alembik i dębową bęczkę oraz napis Amicus Humani Generis co oznacza „Przyjaciel ludzkości“.

Bracia John i James Chivas zasłynęli natomiast na dworze królowej Wiktorii uzyskując w XIX wieku wielce prestiżowe wyróżnienie „Royal Warrant“, które zapewniło braciom Johnowi i Jamesowi wyłączność na dostarczanie wszelkich produktów w tym whisky Chivas Regal na królewski dwór do zamku Balmoral w Szkocji. Ich trunek zdobył także miano Księcia Szkockiej Whisky jako alkohol bezkonkurencyjny. Od tego czasu na każdej butelce dla upamiętnienia tego odznaczenia znajduje się napis „Prince of Whiskies“.

Legenda irlandzkiej whiskey rozpoczyna się wraz jej założycielem, człowiekiem o stalowej determinacji oraz rozpalonych ambicjach. Przodkowie Johna Jamesona byli słynni z odważnego pościgu i schwytania piratów za co nagrodzono ich herbem oraz mottem „Sine Metu“ , co oznacza „Bez Obaw“. Motto do dziś umieszczane jest na każdej butelce irlandzkiej whiskey i jest miarą osobowości Johna Jamesona - wizjonera, człowieka renesansu i twórcy legendy, ktora przetrwała setki lat.

Legendarne whisky: Ballantine’s, Chivas Regal i Jameson to ikony - jedne z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie marek alkoholi na świecie. Legenda wciąż żyje a najlepszym dowodem na to są obecne osiągnięcia marek. Whisky Ballantine’s swoją potęgę udowadnia co sekundę - sprzedając w tym czasie ponad 2 butelki swojego trunku, szkocka whisky Chivas Regal to pierwsza marka whisky klasy super premium na świecie a whisky Jameson jest światowym numerem jeden wśród irlandzkich whiskey.

Legendarny Klub Whisky to świat whisky w najlepszym wydaniu, który wciąż zdobywa nowych członków - pasjonatów doceniających nie tylko unikalne smaki ale także piękną historię whisky.

Źródło:

Do pobrania

whiskyjpgwhiskyjpg
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~acid drinker
mi najbardziej pasuje Jameson. może dlatego, że potrójnie destylowany więc "gładszy". w Polsce na szczęście zaczyna go być coraz więcej. nawet na facebooku - www.facebook.com/jamesonwpolsce

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki